Podle Kulhánka půjde o dlouhou přípravu: „Myslím, že soutěž nezačne v původně plánovaném termínu. Zbytečně dlouho bychom se připravovali. Kluci plnili individuální plány. Zkrátka není se kam hnát. Například Poděbrady začaly před dvěma týdny a už je někdo udal. Museli udělat další opatření. Já nemám potřebu nic pokoušet.“

Fotbalisté Sparty měli každý den minimálně půlhodinové zátěže. Trenér si je kontroloval přes aplikaci. „Co se týká výběhů, tak měli třeba pět až šest kilometrů v tempu od čtyř a půl do pěti minut na kilometr. Pak se kluci věnovali individuálním pohybům. Někdo jezdil na kole, jiný hrál tenis nebo jezdil na kolečkových bruslích. Bylo to různé,“ líčil trenér.

Devadesát procent kádru je podle Kulhánka na tréninky připraveno. Nyní se přidají i přípravné zápasy s okolními mužstvy. „Budeme hrát s Kolínem, Čáslaví, Velimí i Poděbrady,“ vyjmenoval kouč Kutné Hory. První přípravný zápas odehraje Sparta 30. května v Poděbradech.

Jak moc se během vynucené pauzy změnil kádr Sparty? „Mám jednoho hráče, který by měl přijít do přípravy z Mladé Boleslavi, ale zatím ho jmenovat nebudu. Jinak se nám vrátil Lukáš Marek z USA. Momentálně nás je dvacet, což je akorát,“ odpověděl Radek Kulhánek.