Čáslav – Letohrad 2:0

Domácí zahrozili hned po třech minutách hry, kdy na centr Hannicha naskakoval Chábera, ovšem v dobré pozici nemířil přesně. Hosté kontrovali ranou Zbudila zpoza vápna po rohovém kopu. Míč mířil do středu branky a Vyhnánek jej bezpečně kryl. O chvíli později se po levé straně prodral znovu Hannich a Ronovský míč usměrnil těsně vedle pravé tyče. Svižný úvod pokračoval chybou Čuchala při rozehrávce, kterou využil Faltus ke střele z hranice šestnáctky. Naštěstí pro Čáslav mířil těsně nad. V patnácté minutě se po kombinaci dostal ke střele ze dvaceti metrů domácí kapitán Vančura. Jeho technický pokus jen o kousek minul šibenici hostující branky.

Ve 31. minutě se domácí dočkali. Po rychlém protiútoku opět servíroval míč do vápna Hannich, ten se pak odrazil k Ronovskému, který z blízka chladnokrevně zavěsil – 1:0. O dvě minuty později si na Cháberův centr naskočil střídající Strnad, mířil ale těsně nad. Chvíli před poločasovou pauzou pak zahrozil Zbudil. Na brankáře Vyhnánka ale nevyzrál.

Divize, 28. kolo: SK Benátky (v modrém) - Sparta Kutná Hora (5:0)

Lepší úvod druhého dějství si domácí nemohli přát. Slavík připravil míč na hranici šestnáctky Ronovskému, který přízemní střelou rozvlnil síť Volšíkovy branky podruhé – 2:0. Hosté se ke slovu dostali v 56. minutě. Zbudil si ale pohotovou ranou na Vyhnánka opět nepřišel. V průběhu dalších minut sahal po hattricku Ronovský. Mířil však pokaždé mimo tři tyče. I v situaci, kdy mu míč před osamoceného Volšíka naservíroval Vančura, balon však z prostoru malého vápna poslal nad branku. Skóre navýšit mohl i čáslavský kapitán. I ten ale zamířil těsně mimo prostor branky. Na výsledku se tak do konce zápasu již nic nezměnilo.

„Jsme rádi za zisk tří bodů, a nakonec i za předvedený výkon. I když jsme soupeři umožnili několik zakončení, my jsme si v utkání vytvořili více vyložených brankových příležitostí a zaslouženě jsme vyhráli,“ konstatoval po utkání trenér Čáslavi Jakub Svoboda. Ten musel ještě do poločasové pauzy stáhnout ze hřiště zraněného Baška a o poločasové pauze Konyvku. „Oba do utkání nastupovali se zdravotní indispozicí. Nakonec jsme se s tím poradili, i když řada hráčů dohrávala zápas na netradičních postech,“ uvedl Jakub Svoboda.

Do zápasu na poslední čtvrthodinu zasáhl premiérově starší dorostenec Jiří Špičák: „Jsem rád, že jsme mohli dát Jirkovi šanci a připsal si tak první start v divizní soutěži. Když bude nadále tvrdě pracovat, určitě má šanci stát se stabilním členem našeho kádru,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 31. a 47. Ronovský. Poločas: 1:0.

Čáslav: Vyhnánek – Slavík, Schovanec, Mráz, Konyvka (46. Vilím) – Vančura (86. Kubín), Čuchal – Chábera (78. Špičák), Bašek (31. Strnad), Hannich – Ronovský.