BEDŘICH FRANC hraje fotbal za kutnohorskou Spartu. Ve svých třiatřiceti letech pracuje jako správce fotbalového stadionu v Lorci a jako asistent pedagoga na ZŠ Žižkov. Fotbal hraje od svých deseti let a přivedli ho k němu starší kamarádi, se kterými začal hrát za TJ Sokol Družba Suchdol. Žije v bytě na kutnohorském Žižkově se svou manželkou a synem.

Omezila vám karanténa nějakým způsobem sportovní život?
Můj sportovní život omezila tak napůl. Omezila nám společné tréninky a mistrovská utkání. To ale nahradily individuální tréninky, ať běžecké nebo domácí posilování, takže pohybu je i v době karantény dost. Dále tím, jak se celý sportovní svět zastavil, tak ani na sportovních kanálech v televizi není co sledovat, ale zase je více času na rodinu.

Jak přesně se udržujete v kondici?
Snažím se v rámci možností plnit tréninkový plán, což je třikrát týdně naběhat určitý počet kilometrů. Pak přijde na řadu nějaké domácí posilování – cviky na posílení středu těla, kliky, dřepy, výpady. Dokonce jsem po letech vytáhl i činky. (smích)

Doporučil byste lidem nějaký domácí trénink?
Nevím, jaký trénink bych přesně doporučil, ale podle mě by si každý měl najít chvíli na trochu pohybové aktivity. Na internetu nyní koluje spoustu různých cvičení a myslím, že si každý může najít, co ho baví.

Co vás karanténa naučila?
Asi více zodpovědnosti k sobě i ostatním v dodržování zásad a pravidel.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
Roušky máme vlastní. Manželka nám je všem ušila.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Na pivo s kamarády. (smích)

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in