Za domácí nastoupil v základní sestavě Milan Vácha, kterého si fanoušci z Kutnohorska pamatují zejména z jeho působení v Kutné Hoře a půlročního hostování v čáslavském dresu, dalším exkutnohorákem byl Lukáš Šindelář, který do utkání zasáhl z lavičky, když v 85. minutě nahradil Filipa Stehna.

Zápas nenabídl moc šancí, pokusy kolínských hráčů z dálky brankáře Kubáta nijak neohrozily. Naopak únik čáslavského Vocela zastavil kolínský Škoda ještě před brankovou čárou.

V penaltovém rozstřelu se za Kolín nemýlili Vondráček, Němeček, Peterka, Pavlík, Čapek a Šindelář. Neúspěšní byli Biško s Veselým a Škodou. Za Čáslav proměnili Petrů, Vančura, Mráz, Kopp, Kunášek, Strnad a Kořínek. Neproměněné pokusy si připsali Jícha a brankář Kubát.

„Derby moc fotbalovosti nepobralo, řekl bych, že to bylo odpracované od obou stran. Zápas nenabídl moc šancí, spíše žádné jak na naší straně, tak od soupeře. Podle mě tomu chyběl správný náboj, nepřišlo mi to jako derby, hrálo se bez emocí, zkrátka poklidný zápas. Jednoznačně chyběla branka od jednoho z týmů, protože bez gólu se skoro nic nestalo. Bezbranková remíza je nejspíš zasloužená, šance nebyly ani na jedné straně. Na penalty jsme byli šťastnějším mužstvem, rozhodli jsme v nějaké desáté sérii. Vzhledem k výkonu jsou pro nás dva body dobré, ale před zápasem jsme do Kolína jeli zvítězit. To se s tímto výkonem ale nedalo zvládnout,“ zhodnotil utkání čáslavský trenér Radim Truksa.

Po čtrnáctém kole jsou svěřenci Radima Truksy na druhém místě divizní tabulky, když jsou s 28 body o skóre za Jiskrou Mšeno-Jablonec. V příštím kole tak mohou Čáslavští zabojovat o první místo a získat tak podzimní prvenství.

Patnácté kolo divize, které je zároveň posledním kolem podzimu, odehrají čáslavští fotbalisté proti Dvoru Králové nad Labem. Utkání se odehraje v neděli osmnáctého listopadu od 13:30 na čáslavské půdě.

Kolín: Kohoutek – Škoda, Pavlík, Vondráček, Biško – Vácha (72. Čapek), Němeček, Veselý, Stehno (85. Šindelář), Urban – Peterka. Trenér Jaroslav Havrda.

Čáslav: Kubát – Skokan, Vebr, Mráz, Kunášek – Mlynka (67. Strnad), Petrů, Vančura, Vocel (87. Růžička), Hannich (62. Kořínek) – Jícha, Vebr (77. Kopp). Trenér Radim Truksa.