„Sehráli jsme utkání dvou rozdílných poločasů, vstup do prvního poločasu jsme vstoupili relativně dobře, ale pozdě jsme dostupovali soupeře a byli jsme všude pozdě. Domácí to dokázali potrestat už ve druhé minutě, když se po zaváhání naší obrany dostali do vedení. Ve třiatřicáté minutě jsme udělali chybu v prostředku hřiště, a soupeř po kolmici dal na 2:0. Poločas jsme dohráli se sebezapřením, protože Cimr byl po minulém utkání zraněný a Bílek měl také zdravotní potíže. Utkání jsme nějak uhráli, ale nebylo to ono, museli jsme stáhnout Bílka a přesunout Exnera na stopera, místo Cimra šel do útoku Semrád,“ zhodnotil první poločas kutnohorský trenér Radek Kulhánek.

„Ve druhém poločase jsme hráli o něco lépe, ale bohužel okolo šedesáté minuty byl faulován Semrád, podle mého názoru měla přijít červená karta, nakonec padla žlutá. Po zákroku na Marka Wolfa jsme čtvrt hodiny před koncem utkání museli vystřídat, místo Wolfa nastoupil Jiří Kolůvek, myslím si, že nezahrál špatně. V šedesáté minutě jsme museli změnit hru, kterou jsme chtěli hrát od začátku, nakonec se nám podařilo vstřelit branku z rohového kopu, to běžela asi pětaosmdesátá minuta. Balon dopadl na zem, hráč domácích míč odkopl, a branka nebyla uznána. Hráči říkali, že míč byl za čarou, že to byla jasná branka, bohužel ale nebyla uznána. Posledních pět, šest minut se hrálo ze strany na stranu, mohli jsme nějaké branky obdržet, ale také jsme mohli nějaké vstřelit z protiútoků. Nedali jsme ani my, ani domácí, takže jsme prohráli 0:2. Myslím si, že za druhý poločas jsme si zasloužili dát minimálně branku, utkání by pak vypadalo jinak. Jak jsem minulý týden chválil za první poločas, tak tentokrát tomu tak příliš nebylo, ale hráli jsme se zkušeným soupeřem, takže za výkon především ve druhém poločase se stydět nemusíme. Škoda, že neplatila naše branka, výsledek by pak přece jen vypadal o něco lépe,“ doplnil kutnohorský kouč své hodnocení.

V příštím kole čeká na fotbalisty kutnohorské Sparty zajímavé utkání, v sobotu 31. srpna vyrazí na derby do nedalekého Kolína, kde odehrají čtvrté kolo letošní sezony divize C. Soupeř z Kolína v prvním kole vyhrál na penalty ve Velkých Hamrech, a ve druhém kole Kolínští prohráli s posledním soupeřem Kutné Hory z Vysokého Mýta 0:2. Za Kolín nastupují také bývalí hráči Kutné Hory, konkrétně Milan Vácha, Adam Čapek, Dominik Veselý, Stanislav Rosendorf, a Lukáš Šindelář. Začátek utkání je naplánovaný na 10:15.

Příští domácí utkání odehrají Kutnohorští v sobotu 7. září proti Nymburku, zatím není jisté, jestli na domácím hřišti v Kutné Hoře, nebo v Červených Pečkách. Utkání začne v 10:15.

Vysoké Mýto – Kutná Hora 2:0 (9. Zavřel, 33. Hrubý)

Vysoké Mýto: Černík – Stránský, Žák, Hock, Kouřil (60. Valášek), Tomášek, Hrubý (83. Wimmer), Mokrejš (81. Štanglica), Rezek (71. Novák), Dvořák (66. Trnka), Zavřel. Trenér František Dvořák.

Kutná Hora: Malý – Exner, Bílek (46. Marek), Franc, Saulich – Nekvinda – Vlášek, Piskač, Šindelář – Wolf (74. Kolůvek) – Cimr (46. Semrád). Trenér Radek Kulhánek.