Trenére, panuje v Bílém Podolí spokojenost po podzimní části sezony?
Spokojení určitě jsme, sice to není nic exkluzivního, ale v tabulce si stojíme docela dobře. Je pravda, že tabulka je pro nás trochu zamotaná. Na jaře hrajeme z prvních osmi zápasu šestkrát doma díky zázračnému losu. Věřím, že se zachráníme, protože nám v podstatě o nic jiného nejde, u nás v Bílém Podolí na nic jiného myslet ani nemůžeme. S naším kádrem a za našich podmínek je pro nás I. B třída vrchol.

Máte v plánu nějaké změny v mužstvu?
Určitě bychom chtěli hlavně rozšířit kádr. Podzim jsme odehráli o třinácti hráčích, a pokud se někdo zraní nebo vykartuje, bývají problémy s tvorbou sestavy. Nějaké hráče máme vyhlídnuté, nevím, jestli to budou vyloženě posily, ale zkrátka a jednoduše musíme zvýšit počet hráčů a zapracovat je. Kalkulujeme se třemi příchody s ohledem k našemu rozpočtu. Na odchodu doufám nikdo není.

Jak máte naplánovanou zimní přípravu?
Začínáme devatenáctého ledna, ke konci února nás čeká soustředění v Bohdanči. V plánu je zatím pět přátelských zápasů na víkendy. I se souseděním bychom měli absolvovat pětadvacet tréninkových jednotek než začne sezona, což je podle mě slušná porce. Chtěli bychom se připravit fyzicky, stejně jako minulý rok a snad se nám to vyplatí.

Máte v týmu někoho, kdo za podzim převyšoval ostatní spoluhráče?
Fotbal u nás stavíme především na kolektivu, určitě nám pomohl brankář Dastych, je vidět, že ví, co má dělat. Několikrát jsme lepili obranu, ale spolupráce je dobrá a inkasovali jsme většinou jen ze standardních situací. Vepředu se dařilo Weinlichovi, který má ještě nějaké rezervy, ale na tom se dá zapracovat. Také Jelínek pro nás odvádí cenné služby.

Kdo podle vás bude váš největší soupeř v tabulce?
Uhlířské Janovice už asi naději na záchranu ztratily, ale od čtvrtého místa do třináctého je to otevřené. Musíme zvládat zápasy doma, od toho se bude průběh jara odvíjet. Jaro bývá složitější, proto chceme v zimní přípravě zamakat a snad nebudou žádné problémy.