Dolní Bousov – Čáslav B 2:0

Hodinu hry byli hosté vepředu úplně neškodní a hrálo se jen na jejich bránu. V 11. minutě nastřelil v první obrovské šanci Tomáš Honc ze samostatného nájezdu jen nohy brankáře Vlčka. Bělíkův centr pak usměrnil Keszeg z voleje těsně vedle, chvíle této dvojice teprve měla přijít. 

Miroslav Vlček ve 32. minutě vyrážel nepříjemně skákavou ránu Tomáše Šolce. Až za šest minut se Bousov dočkal odměny za neustálý tlak. Zdeněk Bělík posadil rohový kop na hlavu Jana Keszega, který zády k bráně rozvlnil síť. „Soupeř byl nepříjemný, ze začátku nás presoval hodně vysoko, měli jsme problémy s rozehrávkou. Pak se to trochu uklidnilo a měli jsme spoustu průnikových akcí,“ postřehl domácí trenér Luděk Holub.

Po přestávce však domácí na výkon nenavázali. Na pokropeném trávníku jim klouzaly kopačky i míče, přesnost scházela a hosté se postupně osmělili. Zatímco za 63 minut nevyslali jedinou střelu, během tří minut na Ondřeje Klímu vyslali několik jedovek – z otočky Havrda, tvrdě z úhlu Tuzar a z velkého vápna Lanc, jehož ránu bousovský brankář vyrážel hrudí před sebe. Bousov odpověděl jen halfvolejem střídajícího Jakuba Šolce, jenž z plného běhu mířil do horní sítě. V 77. minutě zneškodnil domácí gólman největší šanci Špičákovi, jemuž na malé vápno ideálně přiťukl Tuzar. „Bránit náskok jedna nula se nemuselo vyplatit. Hosté začali rychle přecházet do útoků a střílet z každé pozice na bránu, naštěstí tam několika šancím dobře pozičně zabránil Ondra Klíma,“ oddechl si Luděk Holub.

V posledních vteřinách nastavení se vydal podpořit standardku přes celé hřiště i brankář Vlček, jenže hosté rozehráli nepřesně a pak ve smečce marně stíhali Jakuba Šolce, který zakončil dlouhé sólo do prázdné brány.

„Na velkém ne moc kvalitním hřišti se nám moc nedařilo držet balon a víc kombinovat. V útoku jsme moc míčů nepodrželi a vraceli se nám zpátky. V první půlce jsme žádnou šanci neměli, domácí byli lepší a vytvořili si asi dvě, tři pološance, a z rohového kopu nakonec gól hlavičkou dali,“ popsal první poločas hostující trenér Vratislav Junek. „Ve druhé půlce to bylo takové splašené nahoru - dolů. Samé dlouhé balony a myslím, že jsme byli víc nebezpeční. Špičák z malého vápna napálil bombou nohy brankáře, to byla obrovská šance a zanedlouho opět Špičák po hlavičkovém souboji gól vstřelil, bohužel byl pískán faul na brankáře. V poslední minutě nastavení jsme ještě zahrávali standardku a zkusili jsme i s brankářem Vlčkem vyrovnat. Zázrak se nekonal a z brejku jsme inkasovali druhý gól, který ukončil utkání,“ přidal Junek. 

Branky: 38. Keszeg, 90.+3 J. Šolc. Rozhodčí: Žáček. ŽK: 2:2. Diváků: 181. Střely na bránu: 5:4. Rohy: 6:0.

Bousov: O. Klíma – T. Šolc, Mir. Horák, F. Klíma, Karela – Mich. Horák, Falta (90.+1 Ježek) – Honc, Bělík (82. Merva), Pavliš (58. Kasal) – Keszeg (71. J. Šolc).

Čáslav B: Vlček – M. Kubín, Špičák, Lebduška, Novák (69. Spáčil) – Fišr, Havrda, Dastych (69. L. Kubín), Tuzar – Sechovec (39. Lanc), Marek.


Načítám tabulku ...