S prvním místem panuje určitě spokojenost, že ano?
S prvním místem jsme určitě spokojení, i když jsme se hlavně na začátku soutěže nevyhnuli trochu nepřesvědčivým výkonům, hlavně mě mrzela prohra se Sokolčí, která je náš hlavní konkurent v tabulce.

Očekával jste první místo na začátku sezony?
Kdybych řekl, že jsem očekával, že budeme jednoznačně první, tak by to bylo dost arogantní, čekal jsem ale, že budeme nejhůře do třetího místa. Kádr se v létě dost posílil, takže naše ambice byly myslím oprávněné.

Jak se prosadili nováčci v týmu?
Myslím si, že naše posily vesměs splnily to, co jsem od nich očekával. Martin Frejlach nám zkvalitnil křídelní hru, navíc byl i produktivní, Míra Kopecký je zkušený fotbalista, který s přehledem nahradil Jirku Židíka a určitě nezklamal, jen bych chtěl, aby byl víc produktivní. Roman Hačka měl výbornou přípravu a začátek soutěže, potom na něj trochu dolehlo, že vypadnul dvakrát na tři neděle kvůli práci z tréninku, ale jeho čas na jaře určitě přijde. Radek Tafel odehrál na pozici stopera celý podzim velmi dobře, tam nemám žádné výhrady.

Jaký máte cíl na jaro?
Na jaro máme jednoznačně cíl se udržet na prvním, maximálně druhém místě. Náskok jednoho bodu na Sokoleč není velký, navíc hrajeme vzájemný zápas u nich, kde je horká půda a moc se neboduje, takže si myslím, že to bude přetahovaná do posledního kola.

Plánujete v zimě nějaké příchody?
Myslím si, že stávající kádr je dostatečně silný, takže nás doplní Filip Kvíčala, který se vrací po dlouhodobém zranění a jednáme ještě s jedním hráčem, ale jméno si nechám pro sebe. Navíc čekám, že se zapojí více do tréninku Jirka Šmidrkal, který vzhledem ke studiu tréninky nestíhal, a tudíž neměl takové minutové vytížení. Vidím v něm velký potenciál a věřím, že na jaře se bude prosazovat více než na podzim. Hráči, kteří jsou naši, určitě zůstanou, se zbytkem jsme vesměs dohodnuti na jejich pokračování.

V Hlízově se založil mládežnický tým. Plánujete založit i starší kategorie?
To je spíš otázka na Luboše Balvína, já mám na starosti A tým. Nicméně to, že se založil mládežnický tým je super, chodí spousta dětí a je vidět, že je to pod vedením Míry Straky baví.