„Sice nemám s novou soutěží moc zkušeností, ani jako hráč, ani jako trenér, ale myslím si, že máme kádr na horní polovinu tabulky. Soupeře si budeme muset nasledovat osobně, případně z jiných zdrojů. Kádr máme ovšem natolik kvalitní, že bychom se neměli stresovat s bojem o udržení,“ přiblížil David Linhart ambice do nové sezony.

„Z Křesetic jsme přivedli Martina Jarůňka, z Velimi přišel Martin Puk. Chtěl jsem mužstvo, které si postup vykopalo, zachovat. Dále se do přípravy zapojili Drobný a Šindelář. Neměli jsme v plánu nějak mohutně posilovat, chtěli jsme udělat spíše kosmetické změny pro doplnění kádru. Chtěl jsem, abychom měli sedmnáct hráčů, patnáct do pole a dva brankáře,“ řekl David Linhart k přestupům Hlízova.

V rámci letní přípravy se Hlízovští předvedli proti Havlíčkovu Brodu a rezervě Vlašimi. Havlíčkův Brod porazili svěřenci Davida Linharta 5:0 díky brankám Drobného, Hačky, Křeliny, Jarůňka, a Výborného. S rezervou Vlašimi Hlízovští vyhráli 2:0, prosadili se Puk a Maxa. S výsledky zápasů letní přípravy panuje u hlízovského mužstva spokojenost.