Čáslav B – Vrdy 2:3

„Utkání se nepovedlo výsledkově a ani moc herně. Bohužel jsme prohráli. Podle mě jsme se ale porazili hlavně sami. Nechci, aby vyznělo, že snad snižuji výkon soupeře, ale vedeme zaslouženě jedna nula a v podstatě ve chvíli, kdy rozhodčí už skoro píská poločas, doslova vyrobíme naprosto zbytečnou penaltu. Podepisuje se na tom nezkušenost, v týmu hrálo šest dorostenců. Z toho dva hráli za chlapy úplně poprvé a před tři sta diváky v lokálním derby to pro ně byl opravdu křest ohněm,“ uvedl po derby trenér čáslavské rezervy Vratislav Junek. „Bohužel jsme dohrávali dost minut po červené kartě o jednoho méně. Přesto jsme soupeře trochu tlačili a snížili na 2:3. Překvapením pro mě bylo, že Vrdy už nemohly ani běhat a je škoda, že jsme toho neuměli využít. Hráčsky to nebylo ono. Vilíma jsem musel střídat po deseti minutách kvůli zranění a Špičáka v zásadě také. Takže se to trochu rozpadlo. Uvidíme dál, bude to těžké, ale ne nemožné,“ řekl Junek.

„Nervózní první poločas, kdy do třicáté minuty nebylo na co koukat. Poté měli domácí šanci z přečíslení, které ale zakončili hlavičkou mimo branku. Poté jsme zachytili rozehrávku Čáslavi, ale akce Víška a Šveřepy skončila bez branky. Následný protiútok velmi dobře dohrál Tůma a střelou k tyči šla Čáslav do vedení. Těsně před přestávkou jsme si výborně prostrčili míč do vápna a brankář Málek trefil Šveřepu za žlutou kartu. Penaltu proměnil Semrád,“ hodnotil první poločas hostující kormidelník Roman Masopust. „Do druhé půle jsme byli značně aktivnější. Z množství nebezpečných situací se ujala až rychlá kombinace Víška a Šveřepy, jehož střílený centr dorážel Kapounek. Dobré zákroky předvedl brankář Málek, který vytáhl střely Šveřepy, Víška a Volence. Skóre se měnilo až po samostatné akci Volence středem hřiště. V 75. minutě šli navíc domácí do deseti. Přesto jsme si dokázali závěr zkomplikovat, když jsme těsně před vápnem přišli při rozehrávce o míč a domácí dohráli akci v 89. minutě až do branky. Závěr zápasu už jsme si dokázali pohlídat,“ oddechl si Masopust.

Branky: 33. Tůma, 89. Hybler – 45+2. Semrád (z PK), 53. Kapounek, 72. Volenec. ČK: 75. Horák (Čáslav). Poločas: 1:1.

Čáslav B: Málek – Marek, Houfek, Špičák (46. Horák), Lebduška, Havelka, Spáčil (46. Para), Gonda (67. Novák), Fišr, Vilím (11. Hybler), Tůma (46. Koryčánek).

Vrdy: Kopecký – Andrle (90. Lengál), Nový, Šveřepa (82. Kloc), Kapounek (70. Šranko), L. Petr, Volenec, Růžička, Vávra (80. Burjetka), Semrád, Víšek (66. Novák).


Načítám tabulku ...