Bohemia Poděbrady – Vrdy 1:0

„Vážíme si každého vítězství, teď je to ale ještě umocněné tím, že výher 1:0 jsme v Poděbradech v minulosti moc nezaznamenali. Vážíme se toho, že jsme v posledních minutách soupeře velmi dobře ubránili,“ těšilo poděbradského trenéra Tomáše Kubánka. „První poločas jsme byli jasně lepší, soupeř kromě dvou brejkových situací neměl nic. Přesto bych si představoval, že budeme mít ještě větší kvalitu a trpělivost v držení míče,“ řekl k první půli kouč Bohemie. „Druhou půli se hra klasicky trochu potrhala a naše dominance již nebyla tak výrazná, přesto jsme soupeři dovolili pouze jednu nebezpečnou situaci v závěru. Klíčovými faktory byla obětavost a zodpovědnost všech hráčů,“ přidal Kubánek.

„Těšíme se na derby příští týden a doufáme a moc si přejeme, aby se takovýto zápas rozhodl především na hřišti mezi jedenácti hráči,“ začal se ladit na další utkání trenér Bohemie, jehož družina se představí na půdě městského rivala na Slovanu.

„Domácí hráli od začátku v dobrém pohybu a nepříjemnou rotaci hráčů. Měli výraznou územní převahu, ale bez brankových šancí. Největší příležitost jsme si vytvořili my, když po individuální akci z pravé strany se Šranko prokličkoval až před brankáře. Jeho lob skončil ale těsně vedle levé tyče. Domácí šli do vedení po rychlém autu na půlce, když jsme Nováka zastavili až faulem ve vápně a oni následnou penaltu s přehledem proměnili,“ popsal první poločas hostující kormidelník Roman Masopust. „Druhá půle už byla zcela jiným zápasem. Postupně jsme získávali prostor, byli aktivnější a začali jsme utahovat tlak. Přišly i brankové příležitosti, ale tentokrát nám chyběl větší klid v zakončení a tak ani v těch největších šancích Nový ani Semrád neuspěli,“ rekapituloval Masopust.

Branky: 32. Martínek (z PK). Poločas: 1:0.

Bohemia Poděbrady: Tůma – Svoboda, Schulz (63. Uher), Martínek, Nykodým, Hněvsa, Králík (63. Havránek), Novák, Kalina, Soukup, Zumas (87. Suchánek).

Vrdy: Kopecký – Nový, Kapounek, Petr, Nesládek (58. Šolta), Šranko (77. Mužátko), Růžička, Vávra, Havrda (63. Kapounek), Semrád, Víšek (63. Šveřepa).


Načítám tabulku ...