Slovan Poděbrady – Čáslav B 6:1

„Jsem rád, že jsme po inkasované brance hráli svoji nátlakovou hru a soupeře jsme tlačili. Tým ukázal svoji vnitřní sílu a má svoji tvář,“ byl spokojený trenér domácího celku Libor Pala. „Soupeř byl nepříjemný, když dostal prostor a byl schopný přejít jeden na jednoho. Z našeho tlaku v prvním poločase jsme dali tři góly a ve druhém poločase jsme hosty k ničemu nepustili,“ řekl Pala.

Třemi brankami se zaskvěl útočník Lukáš Jiráň. „Kluci ho nechali kopnout i penaltu, aby dosáhl na hattrick. Jinak byl určený Štěpánek,“ uvedl kouč Slovanu.

Jeho tým nyní jede do Mnichova Hradiště. „To bude zápas pravdy,“ hlesl Libor Pala.

„Ještě před utkáním jsme měli problém se složení týmu, kde jsem musel řešit absenci hned sedmi hráčů, z toho šest nich je zraněných a jeden nemohl kvůli práci. Bohužel situace v A týmu je obdobná, a tak jsme mužstvo poskládali stěží, kdy šel hrát jeden dorostenec a na střídaní jsem byl já a Pavlík, který nehrál dva roky fotbal. A to jsme ještě nastoupili v sestavě se dvěma zraněnými hráči, kteří nemohli hrát na sto procent,“ popsal peripetie čáslavský trenér Lukáš Jirků. „Skvěle nám vyšel vstup do utkání, kdy se nám podařilo vstřelit po hezké akci gól. Pak nás soupeř na dlouhou dobu zatlačil na naší polovinu a měl sérii několika rohů, které vyústily ve vyrovnávacích branku. Druhý gól jsme dostali po hrubé individuální chybě, kdy jsme soupeři přihráli a šel sám na bránu. A třetí gól padl opět po rohovém kopu. Bohužel jsme neměli možnost střídání a oživit hru, a tak se druhý poločas dohrával a bohužel pro nás jsme inkasovali ještě tři branky, kdy jeden po penaltovém kopu a dva po individuální chybách,“ hodnotil utkání Jirků.

Branky: 28., 49. a 64. Jiráň (3. z PK), 16. Štěpánek, 38. Říha, 71. Lovětínský – 3. Chábera. Poločas: 3:1.

Slovan Poděbrady: Hadvičák (86. Černý) – Borovička, Štěpánek, Bernard, Hran Ca, Havrda (70. Pacovský), Sekera (70. Riesz), Říha (83. Hron), Ber, Švára, Jiráň (70. Lovětínský).

FK Čáslav B: Beran – Lebduška, Kubín, Čáp, Eisner, Havrda, Fišr, Chábera, Vilím, Kopp (61. Pavlík), Kotrba (90. Jirků).


Načítám tabulku ...