„Za normálních okolností měl být výsledek 5:1 v náš prospěch. Bohužel jsme neproměnili žádnou z našich šancí. V šesté minutě jsme zaváhali v rozehrávce a inkasovali jsme jedinou branku zápasu. Pak začal festival našich zahozených šancí, z nichž první neproměnil Kacafírek, který ze samostatného průniku nastřelil tyč. Další šanci měl opět Kacafírek, který hlavičkoval na malém vápně, ale brankář dokázal jeho pokus vychytat,“ líčil trenér Kutné Hory Radek Kulhánek.

Ve druhém poločase převzali hosté iniciativu. „Utkání jsme měli naprosto pod kontrolou, akorát jsme pořád zahazovali šance. Domácí se dostávali na útočnou polovinu hřiště maximálně po dlouhém nákopu. Problémy nám dělal domácí Iheanacho, který nám zatápěl svou rychlostí a důrazem. Štěpán Kacafírek měl další šance, ale ani hlavou, ani nohou nedokázal dostat míč za záda domácího brankáře. Pět minut před koncem měl šanci Kulhánek, který šel sám na brankáře, ale trefil brankáře, který klečel. Z brankáře udělali hvězdu utkání, problém je ale v tom, že nám nic nechytil, my ho zkrátka trefovali. To mě mrzí, jinak ale mužstvo předvedlo kvalitu a nasazení. Náš výkon nebyl špatný, na to si nemůžu stěžovat, hráči k utkání přistoupili zodpovědně,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér.

Nespeky – Kutná Hora 1:0

Branka: 6. Klauz.

Nespeky: Drážek – Myslivec, Krejza, Burian, Varkoček, Jasz, Klauz, Iheanacho (93. Kačírek), Pešta, Konopiský, Mikolanda. Trenér Jaroslav Tesař. Kutná Hora: Malý – Marek, Bílek, Franc, Filipec – Semrád – Rosendorf, Piskač, Hradílek (67. Nekvinda) – Kulhánek – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.