1/9

Nezaváhaly ani celky na druhém a třetím místě. Poříčany ještě do přestávky otáčely v Doksech. Velimi se domácí zápas drobně zkomplikoval vyloučením za stavu 2:0. Hosté z Libiše i přes neproměněnou penaltu rychle snížili, ve druhém poločase ale skóroval pouze oslabený soupeř. Celku z Mělnicka se tak připomněl týden starý scénář, kdy v dlouhé početní převaze ztratil výhru.

Čtvrté Poříčí vůbec poprvé v sezoně prohrálo dva mistráky po sobě. Podle ohlasů z jeho tábora se na ne zrovna uspokojivém výkonu proti v tabulce sousední Sokolči projevily četné absence v sestavě.

Z dvojice z Kladenska, srovnané na příčkách klidného středu tabulky, se po delší době dařilo Tuchlovicím. Výhra nad Tochovicemi, pečetěná v závěru z penalty, přišla po šesti kolech od předešlé. Stejně dlouhé čekání dokonce i na jakýkoli zisk ukončila Kutná Hora. V Hradišti se stébla chytla třemi góly ve druhém poločase.

Ještě výraznější obrat se povedl Chlumci proti Průhonicím. Spartak na Berounsku navázal na předešlou první jarní výhru jen do poločasu (1:3), ve druhém mu ale došel dech a po porážce znovu osiřel na posledním místě.

Gólově nejméně bohatý zápas v Hvozdnicích zlomila v závěru na stranu béčka Povltavské individuální chyba v zadních řadách Dobříše. I domácí pak mluvili spíše o šťastné a nepříliš zasloužené výhře, ale o to cennější. Hosté patří nadále do čtyřčlenné skupiny sestupem nejohroženějších celků.

26. kolo: Velim - Libiš 4:1 (10., 32. a 67. Hannich, 47. Šourek - 39. Moravec, ČK: 34. Náděje – V.), Povltavská FA B - Dobříš 1:0 (78. Včelák), Tuchlovice - Tochovice 2:0 (51. Kraus, 89. z pen. Jaroš, ČK: 83. Pihrt – Tuch.), Milín - Sedlčany 2:1 (21. Kunc, 55. Gabriel - 53. Sirotek), Mn. Hradiště - Kutná Hora 1:3 (17. Pokorný – 47. Marek, 65. Křelina, 83. Moc), Chlumec - Průhonice 4:3 (21. a 53. Bláha, 59. Sirotek, 82. Čížek - 17. a 26. Štěpnička, 18. Medek, ČK: 81. Škarda – Pr.), Doksy - Poříčany 1:4 (11. z pen. Nesládek - 31. a 59. Makovský, 40. Dudla, 64. vl. Pešička, ČK: 90+1. Doležal – D.), Poříčí n. S. - Sokoleč 1:3 (84. z pen. Hašek - 31. Nekvinda, 40. Chursinov, 90+5. z pen. Fink)

Načítám tabulku ...

Program 27. kola: Poříčí n. S. - Velim, Sokoleč - Doksy, Poříčany - Průhonice, Chlumec - Mn. Hradiště, Kutná Hora - Milín, Sedlčany - Tuchlovice, Tochovice - Povltavská FA B, Dobříš - Libiš