„Vyhráli jsme na penalty, ale myslím si, že jsme ztratili bod. Bohužel jsme neproměnili pokutový kop v základní hrací době. Velkou šanci měl také Wolf, ale nedokázal ji úspěšně zakončit. Domácí nás potrestali a v 93. minutě vyrovnali ze standardní situace. Na druhou stranu to bylo těžké utkání, domácí často neprohrávají. V základní hrací době prohráli jen jednou s Vykání.,“ upozornil kutnohorský trenér Radek Kulhánek.

„Nám se podařilo brzy dostat do vedení, když se po nacvičené standardce prosadil Bedřich Franc do prázdné brány. Potom jsme zahrávali zmiňovaný pokutový kop, který ale Štěpán Kacafírek neproměnil. První poločas se pak dohrával bez dalších velkých šancí, spíše se bojovalo. Ve druhé polovině utkání si hosté pohlídali Kacafírka, který se pak moc nedostával do šancí. Velkou příležitost měl Wolf, který šel sám na bránu soupeře, bohužel ho ale vychytal domácí brankář. Potom to zkoušel Kacafírek, jeho ránu ale zblokoval obránce soupeře. Už to vypadalo, že v utkání zvítězíme 1:0, ale hosté v 93. minutě zahrávali standardní situaci. Vypadalo to na přímou střelu, domácí ale míč rozehráli do vápna, ten se dostal k hráči soupeře, který vyrovnal na 1:1. Nakonec se nám podařilo vyhrát na penalty a odvezli jsme si jeden bonusový bod,“ dodal Radek Kulhánek.

V tabulce se tak Sparta drží stále vysoko. „Se třetím místem jsem spokojený. Trochu mě mrzí ztráty, v tomto zápase je to ztráta jednoho bodu, v zápase se Slaným je to ztráta bodů tří. Mít tyto body, tak jsme na prvním místě. Musím ale říct, že jsme dosud nehráli s těžkými soupeři. V následujících utkáních nás čekají mužstva z první osmičky. Příští týden Libušín, poté Nespeky, Vykáň a Poříčany. Tyto zápasy už budou o něčem jiném. Doufám, že se do konce podzimní části udržíme do třetího místa, to je naše soukromé přání,“ řekl Kulhánek ke třetímu místu Kutné Hory v tabulce.

V dalším utkání přivítají Kutnohorští mužstvo z Libušína. Zápas se odehraje v sobotu 20. října od 10.15 hodin v Kutné Hoře.

Tuchlovice – Kutná Hora 1:2 pk

Branky: 93. Tirol – 15. Franc.

Tuchlovice: Šimek – Pilař (52. Červenka), Pudil, Tirol, Brnovják, Cabejšek, Kubů, Kraus (85. Hodan), Pospíšil, Procházka, Hadrika. Trenér Martin Hřídel.

Kutná Hora: Malý – Marek, Bílek, Franc, Filipec – Semrád – Rosendorf (70. Exner), Wolf, Hradílek – Kulhánek, Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.