Získali jste rovných třicet bodů a podzimní část sezony jste zakončili na čtvrté příčce tabulky. Jak jste s touto bilancí spokojeni?

Já s tímhle umístěním určitě spokojený nejsem, i když asi odpovídá realitě. Mužstvo je podle mě tak na šedesáti procentech výkonnosti než před Covidem.. Na vině je slabší přístup hráčů k fotbalu a i smůla na spoustu zranění.

Nastříleli jste jednapadesát branek, což je po Sokolči spolu s Průhonicemi druhý nejlepší výsledek. Je ofenziva vaší nejsilnější zbraní? Nebo je to obranná činnost, když jste obdrželi jen patnáct gólů, což je po FC Mělník opět spolu s Průhonicemi nejméně?

Tohle se špatně hodnotí. Téměř třicet branek jsme dali ve třech zápasech s nejslabšími týmy, které v této soutěži asi nemají co dělat.. Myslím si, ze naše slabina je v proměňování šancí, kvůli tomu jsme ztratili zbytečně body s Průhonicemi, Mnichovým Hradištěm, ale hlavně s Pěčicemi. Já si zakládám u svých týmů na dobré obraně, takže v tomto směru je docela spokojenost, i když pořád je na čem pracovat.

Několikrát během sezony jste si stěžoval na horší docházku a přístup hráčů. Jak to vidíte nyní po sezoně?

Já doufám, že se to v zimě radikálně zlepší, protože si myslím, že i někteří hráči na sobě poznali, že když na pár týdnů vypadnou z tréninku, tak potom formu chytají zpátky těžko. Tohle ale není jen náš problém, podobné problémy jsou v téhle době podle konzultací s ostatními trenéry napříč soutěžemi všude.

Také jste v průběhu podzimu zmínil, že se vám nezdá to, že některé zápasy jsou jednoznačné a padají v nich co se týče výsledku dvouciferná čísla.

Jak už jsem zmínil, spodní čtyři týmy z naší soutěže by před čtyřmi a půl roky měly problémy i v okresním přeboru, týmy se potýkají se zoufalým nedostatkem hráčů. Pro moji generaci byl podle mě fotbal v absolutním popředí priorit, pro tu současnou se ocitl někde na pátém, šestém místě. Realita je taková, že potom dorostenci z divize nebo i ligy mají problémy se prosadit v mužském fotbale na úrovni I.B třídy.

Vaše složení sestavy se dost měnilo. Hráči chyběli z různých důvodů, na vině byla třeba i zranění. Měl byste raději ustálenou základní sestavu?

Já sestavu dost točím i normálně, máme vyrovnaný kádr, kde může hrát každý v základu. Problém nastává, když vypadne naráz třeba pět hráčů a musí se různě i přehazovat posty.

O co nebo o koho se mohl tým opřít v těžkých chvílích?

O osu týmu, což je brankář Míšek, Jirka a Pavel Růžičkovi a Maxič (Maxa – pozn. red.). Pro mě je nedocenitelným hráčem Martin Šváb, který je schopen super zahrát snad na každém postu.

Ne všechny zápasy vám vyšly podle vašich představ. Které ztráty považujete za naprosto zbytečné?

Mrzí mě Sokoleč, které jsme dva góly darovali a kterou jsme za stavu dva dva naší tisíciprocentní šancí měli na lopatě. Dále Mnichovo Hradiště, kde jsme prohráli jedinou střelou na branku a sami nedali pět tutovek. Ale nejhorší ztráta byla bezbranková remíza s Pěčicemi, kdy jsme měli vést za dvacet minut pět, šest nula.

Bude se kádr týmu v dlouhé zimní přestávce hodně měnit?

Všichni hráči by měli zůstat, rozhodně nikoho pouštět nebudeme. Jsem v kontaktu s některými možnými posilami, uvidíme jestli něco vyjde.


Načítám tabulku …