Získat tolik nových borců není jen tak. Kácovu se to ale podařilo. „Neznamená to ale, že musí všichni hrát za áčko. Do nové sezony jsme také založili béčko,“ uvedl trenér kácovského A týmu Michal Veliký. „Změn je hodně. Všichni ale stále na každý zápas nebudou. Posílili jsme také o zkušenost a máme v týmu další tři mladíky,“ pochvaloval si Veliký.

Rozšířil se také realizační tým kácovského mužstva. Po boku bude mít kouč Veliký spolupracovníka Josefa Bohatce z Uhlířských Janovic.

Gólman Martin Tlustý přišel z Prahy, Martin Zeman z Poříčí a Michal Zeman z Rakouska, předtím působil ve Vlašimi. Z Vlašimi zamířil do Kácova Ondřej Cetl, z Ratají Oleh Kostiuk, z Malína Martin Vedral a ze Světlé Lukáš Vebr. Pozitivem je i fakt, že kádr nikdo neopustil.

Cíle nemají v táboře nováčka nijak vysoké. „Chceme se zachránit. Na druhou stranu bychom se rádi pohybovali ve středu tabulky. Myslím, že na to budeme mít,“ je přesvědčený trenér Veliký.

Jeho tým sehrál v přípravě Superpohár s Tupadly, který skončil nerozhodně 1:1 a na penalty byl úspěšnější právě nováček nejnižší krajské soutěže. Na turnaji v Olbramovicích skončil Kácov druhý. Nejprve porazil Chotoviny 3:0, pak prohrál s rezervou Sedlčan 0:2.

Poslední přípravné utkání hraje Kácov v neděli, od 17 hodin se představí na půdě Miřetic.