První zajímavou šanci měl domácí Piskač, jeho střela z přímého kopu šla na přední tyč, včas ji ale zneškodnil obránce hostů. Do šance se dostala také Lhota, ale ještě před možností zakončení odpískal hlavní rozhodčí faul na brankáře. O moc lépe na tom nebyl kutnohorský Jakub Kulhánek, který se o střelu připravil sám, když si ukopl míč mimo herní plochu.

Následovaly dvě šance hostů, ale ani přímý kop, ani centr ze strany neskončil brankou. Z dálky to zkoušel domácí Nekvinda, jeho lehce tečovaná střela z dálky ale brankáře Tůmu nepřekvapila, následující hlavička Lhoty z velkého vápna skončila vedle brány Petra Malého. V malém vápně hostů se ocitl Kacafírek, jeho pokus ale zblokoval obránce na roh, z následného rohového kopu hlavičkoval Kacafírek, míč se dostal k Semrádovi, který ale poslal balon přímo do náruče brankáře Lhoty.

Krátce před koncem prvního poločasu mohli kutnohorští fotbalisté vstřelit branku, Nekvinda ze strany hledal Kacafírka, který na míč ale těsně nedosáhl. První poločas tak skončil bezbrankovým stavem 0:0.

Ve druhém poločase o sobě dali vědět hosté, ale dorážka z velkého vápna skončila mimo bránu. Neuspěl ani přímý kop domácích, který šel přímo doprostřed brány Lhoty, o chvíli později poslal centr do vápna kutnohorský Semrád, pro míč si ale došel brankář Tůma. O pár minut později poslal Wolf na bránu skákavou střelu, se kterou si Tůma nedokázal poradit, následně dorazil míč do sítě Kacafírek, branka ale nebyla kvůli ofsajdovému postavení uznána. Kacafírek se zkoušel prosadit tak z přímého kopu, jeho střelu ale vytlačil na rohový kop brankář Lhoty Tůma.

Na druhé straně vyslal jeden z hráčů Lhoty povedenou střelu z halfvoleje, kterou Malý vytlačil na rohový kop, z následujícího rohového kopu padla jediná branka v utkání, na přední tyč si naskočil Kwame, který hlavou rozvlnil domácí síť. Hosté mohli přidat ještě jednu branku, ale Mbah hlavičkoval z rohového kopu nad bránu. Utkání tak skončilo smolnou prohrou Kutné Hory 0:1.

„Převládá zklamání, nebo spíše smutek. Myslím si, že na soupeře jsme byli připraveni, bohužel jsme dostali pět minut ke konci branku. Celý zápas si dokážeme standardní situace soupeře uhlídat, a v pětaosmdesáté minutě z toho dostaneme branku. My jsme ale měli dát minimálně jednu branku v prvním poločase, pokud by se tak stalo, tak bychom utkání zvládli. První půle byla kvalitnější, ale neproměnili jsme jednu jasnou šanci a jednu pološanci. Prohráli jsme, protože soupeř využil jedinou šanci, to je ale zkušenost, Lhota má hráče, kteří hráli vyšší soutěže. Dokázali přežít naše šance a pak udeřili. Samotná branka vznikla už asi minutu předtím, když zbytečně fauloval Exner, z toho pramenila standardní situace, z ní roh, ze kterého padla branka. Musíme se z toho ponaučit a další utkání zvládat lépe, asi totiž nejsme stoprocentně připraveni na těžké zápasy,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Radek Kulhánek.

Kutná Hora – Lhota 0:1 (85. Kwame)
Kutná Hora: Malý – Matoušek, Exner, Franc, Saulich – Semrád – Nekvinda (87. Cimr), Piskač, Wolf (88. Marek) – Kulhánek (76. Hradílek) – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.
Lhota: Tůma – Šalamoun, Neumann, Hájek (92. Primus), Kabyl (72. Popok), Houžvička, Ibe, Kudela (83. Mbah), Kwame, Chlapec, Valín (59. Danylych). Trenér Jiří Kabyl.