V Bílém Podolí si pro nadcházející soutěžní ročník přejí jediné: setrvat v I.B třídě. A kouč si pochvaluje také to, že je v soutěži čtveřice nových týmů. „Naše cíle jsou naprosto jednoznačné. Zachránit se. Snad nebude padat tolik týmů, jako po minulé sezoně. A soutěž by mohla být zase zajímavější, setkáme se se čtyřmi jinými celky. I když už jsme s nimi v minulosti také hráli,“ uvedl trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb.

Jeho tým startuje v Semicích a to je destinace, kde se jeho mužstvu nedaří. „Už tam začínáme asi potřetí za sebou. Snad tam nedostaneme zase bůra,“ culí se kouč Podolí.

Z fotbalového utkání I.B třídy Uhlířské Janovice - Jevany (1:3)
Uhlířské Janovice jdou do sezony s novým koučem a také gólmanem

Jeho tým neprošel žádnou obměnou. Klub přivedl čtyři nové hráče. „Dva jsou ale jen pro béčko a další dva na hraně. Uvidíme, jak se budou jevit herně. Každopádně se nám povedlo rozšířit kádr. A zatím nikdo neodešel, tak snad to tak do začátku sezony zůstane,“ pochvaloval si Šváb.

Jeho tým sehrál čtyři přípravné zápasy, v nich třikrát prohrál a porazil jen mužstvo čtvrté třídy. „Většinou ale hráli ti, co nebyli na dovolené. Od konce července ale trénujeme v solidním počtu, takže jsem s přípravou celkem spokojený. Uvidíme, jak to půjde v soutěži, mistrovské zápasy jsou přece jen něco jiného,“ uvědomuje si trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb.