Kutná Hora – Velim 1:0

„Na zápas jsme se těšili a jsem moc rád, že jsme ho dokázali vyhrát,“ radoval se kutnohorský útočník Libor Křelina, jenž strávil několik sezon i v dresu Velimi. „Zejména pro nás starší hráče jsou tyto zápasy velice prestižní,“ přidal forvard Sparty. „Znali jsme sílu soupeře a k tomu trenéři zvolili taktiku, která se dařila plnit. Na zápas také dorazilo i velké množství diváků, kterým se musel zápas líbit. Plno osobních soubojů, emoce, šance na obou stranách a trochu i štěstí na naší straně,“ přiznal Křelina. „Jedinou kaňkou utkání bylo zranění jednoho z hostí (Korenc – poranění ruky) a následný odvoz sanitkou. Za cely tým Kutné Hory přejeme brzké uzdravení,“ sportovně popřál Libor Křelina.

„Neproměňujeme šance. Měli jsme několik příležitostí, ale trápí nás koncovka,“ litoval hostující fotbalista Lukáš Šindelář, který působil také v Kutné Hoře. Zápas pro něj ale podle jeho slov nijak speciální nebyl. „To vůbec ne. Potřebovali jsme vyhrát, ale trápíme se,“ přiznal středopolař Velimi. „První poločas nebyl z naší strany nic moc, ve druhém jsme byli jasně lepší, ale nic jsme nedali. Soupeř měl jednu střelu na bránu a bere tři body,“ dodal Šindelář.

Ilustrační foto
Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?

„Na utkání jsme se všichni celý týden připravovali, ale především moc těšili. Klukům jsme kladli na srdce, že právě pro tyto zápasy, které mají díky rivalitě speciální nálepku derby, jsme tvrdě celou zimu dřeli a teď je ten správný okamžik vše přetavit v co nejlepší výkon na hřišti,“ uvedl po utkání Libor Tichý, člen kutnohorského realizačního týmu. „V utkání jsme po taktické stránce odvedli vše, o čemž jsme byli přesvědčeni, že nás dovede k úspěchu. Soupeř byl asi o něco fotbalovější na míči, ale my jsme ukázali tvář týmu, který má zdravou morální sílu a za to jsme byli odměněni vítězstvím. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se na fotbalovém svátku u nás v Lorci podíleli a divákům. Určitě jsme na hřišti cítili jejich podporu, za což jim patří naše velké díky,“ přidal Tichý.

„První půle byla z naší strany mdlá. Přesto jsme si dokázali vypracovat některé šance, ale nedali jsme. Tu největší asi Michálek, který nedokázal skórovat ani do prázdné branky z malého vápna. Kutná Hora, aniž by za první poločas vystřelila na bránu, vedla jedna nula,“ shrnul první dějství hostující trenér Radim Truksa. „Gól jsme dostali přímo z rohu. Ve druhém poločase jsme byli lepší, soupeře jsme zmáčkli. Bylo vidět, že chceme výsledek otočit, šancí jsme na to měli dost, ale bohužel bychom nedali gól snad ani do půlnoci,“ kroutil hlavou Truksa.

Branky: 41. Pleva. Poločas: 1:0.

Kutná Hora: Malý – Wolf (62. Němec), Franc, Strnad, Honc (79. Šámal), Křelina (53. Cimr), Nekvinda, Čičatka, Exner, Pleva, Piskač.

Velim: Drápela – Petrů, Náděje, Čapek, Korenc (33. Němec), Michálek, Šindelář (85. Kasal), Jícha, Koděra, Kosina (46. Dudek), Vácha.


Načítám tabulku …