Jeho jméno proslavil český herec, ale on si udělal vlastní ve fotbalovém prostředí. Teď se po čase opět stěhuje do středních Čech, kde bude bývalý kapitán Vysočiny Jihlava, ale i opora Mladé Boleslavi nebo Příbrami hájit barvy účastníka krajského přeboru.

Vše odstartovalo v úterý dopoledne, kdy klub zveřejnil na sociálních sítích indicie, které měly fanoušky přivést na jméno nové akvizice. Na jejich základě bylo jasné, že půjde o velmi zvučné jméno. Začaly tak spekulace, o koho se jedná.

Fotbalista Miloš Janeček
Čtyři góly v zápase jsem dal snad poprvé, říká kanonýr víkendu Miloš Janáček

Padala různá jména, ale vše rozjasnil až Petr Lacina, manažer a trenér v jedné osobě. „Je hotovo, domluvili jsme se s Lukášem Vaculíkem,“ hlásil ve středu po zisku důležitého úlovku do svých řad.

Poříčí se totiž úvod ročníku nepovedl, navíc postrádá tvořivé středové záložníky Rejhona a Havlíčka, jenž sice naposledy nastoupili, ale zranili se. A tak vehementně shánělo výpomoc.

V úvahu přicházel právě Vaculík. Nejen proto, že se s Lacinou dobře zná. „Hlavně nedaleko bydlí. Slovo tedy dalo slovo a dohodli jsem se, že nám pomůže,“ poodkryl funkcionář zákulisí příchodu sedmatřicetiletého hráče.

Ten se už po minulé sezoně definitivně přesunul z druholigového kádru Jihlavy do kanceláře, v FC Vysočina je sportovním ředitelem.

„Fotbal mu chybí a výkonnost má pořád velmi dobrou,“ je přesvědčený šéf Posázavanu, podle kterého by měl kromě kvality přinést do mužstva především více zkušeností.

Ilustrační foto
Souboj rivalů vyzněl zcela jasně pro domácí Kondrac. Hotovo bylo během půlhodiny

Lukáš Vaculík pochází z Brna a první fotbalové krůčky dělal v Bystrci. Od svých jedenácti let působil v Jihlavě, kam se vždy rád vracel ze svých angažmá ve zmíněných Mladé Boleslavi, Příbrami, Trnavě, Plzni, Žižkově nebo kyperské Famagustě.

V první lize odehrál 226 utkání, vstřelil 18 branek a mezi jeho největší úspěchy patří starty s Mladou Boleslaví v Poháru UEFA. Jeden si dokonce připsal na hřišti Olympique Marseille, v jehož dresu tehdy válel hvězdný Franck Ribéry.

V barvách Poříčí by se měl představit už v sobotu ve Hvozdnici, kde Poříčí čeká duel s Povltavskou FA. I tento zápas bude velmi pikantní. Vaculík se při své premiéře postaví proti řadě exligových hráčů. Mezi ně patří i jeho bývalí spoluhráči z Jihlavy – Petrové Tlustý s Neradem.

Škoda jen, že u toho nebudou žádní fanoušci…