„Zápas moje očekávání nesplnil. Myslím si, že jsme z těch třech mistrovských utkání hráli nejhůře. Vůbec se nám nedařil presink ani kombinace. Už minule jsme měli problém s přechodem do útoku. Všechno hrozně uspěcháváme. Hosté byli možná lepší na balonu, ale hráli spíše na své půlce. Přijde mi, že nyní nemáme v mezihře takovou kvalitu. Musím na ní zapracovat, protože se mi náš sobotní výkon nelíbil,“ zhodnotil duel kriticky trenér Hlízova David Linhart.

Přesto domácí vyhráli jednoznačně 4:0. „Výhra je jednoznačná,“ souhlasil Linhart, ale zároveň dodal: „Mám na nás větší nároky, než vyhrát čtyři-nula. Chci abychom hráli útočný fotbal, který se bude líbit lidem. Do stavu dva-nula to nebyl rozhodnutý zápas. Hosté stále žili. Za tři body jsem rád, ale určitě jsme letos podali nejhorší výkon.“

Třetí nula v řadě ve statistice obdržených branek Linharta naopak potěšila: „Obrana, ať nastoupí kdokoliv, pracuje dobře. V defenzívě máme zkušené a dobré hráče. Pilířem je Jirka Růžička a po zranění se vrátil Martin Výborný. Kluci spolu hrají dlouho. Vzadu máme na čem stavět. Nyní potřebujeme větší kvalitu od ofenzivních hráčů, kde se prosazuje herně jen Šesták. Čekal jsem, že budeme dominovat více. Soupeř skončil loni poslední, ale letos trochu posílil.“

Závěrečný gól trefil s přehledem z penalty Martin Frejlach. „Na penalty jsou určení tři nebo čtyři hráči. Mezi nimi byl i Frejlach. Určitě jsem mu říkal, ať si bere standardky, když šel na hřiště. Je to kvalitní hráč a doufám, že v sobotu svou smůlu prolomil,“ dodal David Linhart.

Hlízov – Záryby 4:0 (2:0, 13. P. Růžička, 26. M. Puk, 75. Šesták, 90.+1 pk Frejlach). Rozhodčí: Marek. Hlízov: Míšek – M. Šváb, J. Růžička, Tomíšek (71. Navrátil), Para (46. Frejlach), Šesták, M. Puk (61. Šusta), P. Růžička, Hačka (61. Jarůněk), Maxa (83. O. Puk), Výborný. Trenér David Linhart.

Ilustrační foto.
Další velká prohra. Tři góly dostala Sparta v poslední desetiminutovce