„Už jsme dlouho nebodovali venku, doma se nám v poslední době daří, ale venkovní zápasy jsou o něco horší. Už v týdnu jsme se o tom bavili, že je potřeba brát body z venkovních zápasů, k čemuž je potřeba předvést lepší výkony, než jsme podávali v předešlých zápasech, bylo třeba méně chybovat, zapojovat se více do obrany, a neotvírat příliš hru. Jinak by to nešlo,“ řekl ke dvěma bodům trenér sázavských fotbalistů Pavel Chuchla.

„Začali jsme dobře, hráči chtěli urvat body, což se nakonec částečně povedlo. Myslím si, že jsme měli mít tři body, měli jsme k tomu příležitostí na tři zápasy. Devět nebo deset stoprocentních šancí se jen tak nevidí, místo toho jsme z brankáře domácích udělali hvězdu. Soupeře jsme kromě jedné tyče do ničeho nepustili, ke konci prvního poločasu ještě domácí zahrozili střelou z dálky, jinak jsme ale hráli my. První poločas byl jasně v naší režii,“ řekl k prvnímu poločasu Pavel Chuchla.

„Ve druhém poločase už jsme nebyla tak aktivní, ale opět jsme měli další šance. Možná by tam něco padlo, ale měli jsme proměnit to, co jsme si vytvořili, nemůžeme takhle zahazovat takové množství šancí. Dvou bodů si nesmírně vážíme, je to po dlouhé době. Mnichovice mají šikovné mužstvo, složené z dobrých hráčů z vyšších soutěží, nicméně nebyli připraveni fyzicky a my jsme v obrovském teple měli navrch. Radost z bodů máme, byli bychom rádi i z jednoho bodu, ale průběh utkání hovořil jasně pro nás,“ doplnil sázavský trenér své hodnocení.

Příští utkání odehrají fotbalisté Sázavy v sobotu 7. září na domácím hřišti, kde přivítají mužstvo Senohrab. Utkání začíná v 17:00.

Mnichovice – Sázava 0:1 na penalty

Mnichovice: Vinš – Sivák, Rejka, Zdichynec, Čížek, Rejka, Hrodek, Chroust, Kučera, Sulánský, Doležal (83. Kašpar). Trenér Jan Vlček.

Sázava: Hrbek – Marek Chrpa, Dušek, Chuchla, Král – Danko (61. Svoboda), Martin Chrpa, Keltner, Bartoš – Kadlec, Švec. Trenér Pavel Chuchla.