Čáslav B – Dolní Bousov 4:0

Trenér čáslavské „juniorky“ Radek Richard byl po utkání spokojený. „Naše výkony ze středy a z nedělního zápasu s Bousovem se nedají vůbec srovnávat, mělo to jiné parametry v přístupu, nasazení,“ podotkl. „Pomohli jsme si dvěma brankami v prvním poločase. I když se hrálo na těžkém terénu, tak musím kluky pochválit za to, že se neuchýlili k tomu, že budeme hrát dlouhé míče, naopak jsme chtěli kombinovat. Vytvořili jsme si řadu šancí, dali jsme čtyři branky kvalitnímu soupeři,“ popisoval utkání Richard.

Do branky Čáslavi se postavil teprve šestnáctiletý Matyáš Málek. „Brankáře jsme řešili, nakonec jsme se rozhodli pro mladého Málka, který v poslední době trénoval i s A týmem a měli jsme na něj dobré ohlasy,“ řekl Richard k nasazení mladého gólmana.

Šestnáctiletý Málek je navzdory svému věku jedničkou v kategorii U19, nyní se poprvé postavil do brány v utkání dospělého fotbalu. „Zápas byl v pohodě. Akorát jsem jednou chyboval, když jsem dostal žlutou kartu za to, že jsem chytil míč mimo vápno,“ ohlédl se mladíček Matyáš Málek za svým výkonem.

Branky: 6. Chábera, 18. Vilím, 57. vlastní Šolc, 80. Novák. Poločas: 2:0.

Čáslav B: Málek – Čáp, Nykodým (68. Novák), Čuchal (84. Tůma), Špičák, Lebduška, Chábera (84. Kubín), Dastych (74. Houfek), Schovanec Klepal, Vilím.


Načítám tabulku ...