MARTIN FREJLACH je fotbalistou Hlízova. Ve svých devětadvaceti letech žije v Poličanech v domě se zahradou se svou přítelkyní a dcerou. Momentálně pracuje v Europlastu. Se svým oblíbeným fotbalem začal už ve čtyřech letech. Věří, že se mu budou vyhýbat zranění a zahraje si co nejdéle.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Karanténa omezila asi všechny sportovce podobně. Člověk se musí i přes karanténu nějak udržovat. Chodím běhat do lesa a jezdím pravidelně na kole. S bráchou chodíme na hřiště, kde děláme náročnější trénink s míčem.

Pomocí jakých cviků se udržujete v kondici?
Nejlepší jsou cviky s váhou vlastního těla – kliky, sedy-lehy, dřepy a různé cviky, co si každý najde na internetu.

Máte tip na domácí trénink, který byste doporučil všem?
Výhodu má hlavně ten, kdo má zahradu. Na ní se dá udělat jakýkoliv trénink podle možností. Můžete se rozběhat, protáhnout, udělat si rychlé nohy, odrazovku, kruhový trénink, prostě to, co komu vyhovuje. V paneláku jsou horší podmínky, a proto si člověk musí poradit jinak.

Co vás karanténa naučila?
Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Člověk zjistí, že udělá mnoho více práce okolo domu a samozřejmě mám více času na svoji přítelkyni a dceru Melissku.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
Nějaký roušky jsem dostal v práci a od rodiny.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Až se začneme scházet s rodinou a příbuznými a začne se zase nějak fungovat. A co se týká sportu, tak abych si mohl normálně zatrénovat s kluky a zahrát si zápas, fotbalová kabina už mi chybí.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník