DAVID LINHART je fotbalový trenér Hlízova. Pokud ho netrápí zranění, sám ještě naskočí do hry. Fotbal totiž hraje od mala, zhruba čtyřicet let a pokud to půjde, končit s ním nehodlá. Ve svých 44 letech žije v Kutné Hoře. Se svou přítelkyní Janou obývají byt v paneláku. Během pandemie není pracovně omezen, jelikož dělá ve Strojírnách Kutná Hora.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Mně ho omezila opravdu hodně. Když pominu, že nesmíme trénovat a hrát v klubu, tak nesmím hrát ani tenis, který hraji skoro stejně dlouho jak fotbal. A v neposlední řadě trpím i jako fanoušek veškerého sportovního dění, protože se nehraje prakticky vůbec nic. Není co sledovat.

Udržujete se nějak v kondici?
Mám doma eliptický trenažér, takže na něm každý den dost běhám. Co se týče pohybu venku, tam to moc nechci pokoušet, protože jsem měl naplánovanou v tuto dobu operaci kolene, která mi byla kvůli pandemii zrušena.

Doporučil byste lidem nějaký domácí trénink?
Určitě každý, i když není vybavený pomůckami, může posilovat s váhou vlastního těla. Mě osobně baví posilovat střed těla, je na to mraky cvičení. Je i spousta aplikací na cvičení, takže kdo není líný, tak trénovat omezeně může.

Co vás karanténa naučila?
Zdokonaluji se ve vaření, a hlavně mě naučila, že spousta lidí, včetně mě, se stresovala a řešila blbosti a najednou nám teď všechny věci přijdou nepodstatné.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
S přítelkyní používáme respirátory proti virům, které sehnala od známých z ciziny.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Až se zase život vrátí k normálu, protože tohle, co se děje, kdyby nám někdo řekl před třemi měsíci, tak ho zavřeme do blázince.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in