Skóre zápasu otevřel ve druhé minutě již tradiční střelec Kutné Hory, Štěpán Kacafírek, který si naběhl na rohový kop a hlavou usměrnil balon do brány. Hosté s odpovědí nečekali s odpovědí dlouho a o dvě minuty později vyrovnali po chybě obránce Bílka.

Další branka přišla v 19. minutě, kdy se po nepřehledné situaci ve vápně hostů dokázal nejlépe zorientovat kutnohorský Vojtěch Semrád, kterému se podařilo dostat míč za záda příbramského brankáře. O sedm minut později poslal Jakub Kulhánek hezkou přihrávkou do šance Wolfa, tomu se podařilo obehrát brankáře soupeře a následně zakončoval do prázdné brány a navýšil tak vedení svého týmu na 3:1. O chvíli později se Kutnohorští opět řítili do útoku. Štěpán Kacafírek spěchal za dlouhým balonem a faulem ho zastavil až brankář Solnař. Následoval přímý kop, který domácí rozehráli nakrátko a z následné pozemní střely k tyči vstřelil Kacafírek svůj druhý gól zápasu. O dvě minuty později mohl Kacafírek skórovat potřetí, ale tentokrát hlavičkoval nepřesně.

Hostům se podařilo snížit v poslední minutě prvního poločasu, když se po kolmé přihrávce objevil před brankářem Malým Červeňák a obstřelil domácího gólmana.

Následoval druhý poločas, který nenabídl tolik šancí, jako poločas první. První velkou šanci měl Kacafírek, který byl faulován ve velkém vápně a rozhodčí odpískal pokutový kop. Míč si postavil faulovaný Kacafírek, který tvrdou ranou doprostřed dovršil hattrick.

Příbramští fotbalisté se snažili alespoň snížit nepříznivý stav utkání, ale kutnohorská obrana jim k tomu nedávala moc prostoru, a když už se hosté dostali do šance, tak ji neproměnili. Jednu příležitost měli v 72. minutě po standardní situaci, kterou rozehráli signálem a dostali se až do velkého vápna. Brankář Malý ale i s pomocí kutnohorských obránců pochytal všechny dorážky a neumožnil Příbramským skórovat. Poslední šanci zápasu měl domácí Semrád, jehož tečovaná střela skončila těsně vedle brány hostů. Zápas skončil výhrou Kutné Hory 5:2.

„S vítězstvím jsem spokojený, naopak mě nepotěšily inkasované branky. Obě branky soupeře padly z našich vynucených chyb, to mě trochu trápí. O poločase jsme si k tomu něco řekli a pak už jsme neinkasovali. Bohužel se to, vzhledem k našemu rozestavení, občas stává. První obdržená branka jde na vrub našeho obránce, který rozehrával příliš pomalu. Soupeř hrál rychlý, běhavý fotbal. Musím soupeře pochválit, jejich hra se mi líbila. Hráli důrazně, napadali. Branky dostali ze standardních situací díky malému výškovému průměru. S výsledkem jsme spokojený, škoda těch obdržených branek,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Radek Kulhánek.

V desátém kole čeká na svěřence Radka Kulhánka zápas na půdě Tuchlovic, utkání se sehraje v sobotu 13. října od 15:30.

Kutná Hora – Spartak Příbram 5:2 (2., 30., 53. Kacafírek, 19. Semrád, 26. Wolf – 4. Matějka, 44. Červeňák). Kutná Hora: Malý – Matoušek, Bílek, Franc – Semrád, Piskač – Marek (87. Saulich), Wolf (73. Filipec), Hradílek – Kulhánek (61. Nekvinda) – Kacafírek (83. Exner). Trenér Radek Kulhánek.