Domácí na nic nečekali a hned ze začátku utkání se pustili do rychlé, útočné hry. Ve čtvrté minutě si Štěpán Kacafírek postavil míč na pokutový kop, který následně proměnil a poslal Kutnou Horu do vedení. O tři minuty později se Wolf pokusil o střelu z voleje, která měla razanci, ale postrádala přesnost. Ve dvanácté minutě se Kacafírek prosadil podruhé, tentokrát ale branka kvůli ofsajdu neplatila.

Hosté hrozili převážně z protiútoků, při jednom z nich musel po závaru ve vápně domácí stoper odkopávat míč až na brankové čáře. Dvacátá druhá minuta přinesla další šanci hostů, tentokrát šla ale přízemní střela těsně vedle branky Kutné Hory. Hra se přenesla na druhou stranu, Matoušek našel dobrým centrem Kacafírka, který ale hlavičkoval nad branku. O chvíli později poslal ze strany přízemní centr Piskač, ale Kacafírek ze složité situace trefil pouze brankáře hostů.

Ve 30. minutě zahrávali domácí standardní situaci, Wolf poslal dlouhý balon do vápna, na který brankář soupeře nedosáhl a Bílek tak mohl zakončovat do brány, jenže hlavičkoval těsně vedle. Tři minuty před koncem prvního poločasu se Kutnohorští prosadili podruhé. Na přihrávku ze strany si ve vápně počkal Kacafírek, otočil se a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté měli možnost snížit z přímého kopu. Střela těsně před brankářem Malým skočila, ale Malý ji dokázal vyrazit na roh. První poločas skončil 2:0 pro Kutnou Horu.

Druhý poločas nenabídl tolik šancí jako ten první. Nejprve měl dobrou příležitost Jakub Kulhánek, ale mířil pouze doprostřed brány. V 65. minutě šel dlouhý balon na Kacafírka, ten ho sklepl Kulhánkovi, který nechal vyniknout domácího brankáře, kterému se tvrdou střelu podařilo vytěsnit na břevno. Od 66. minuty hráli hosté bez vyloučeného Tomance, který dostal druhou žlutou kartu za kritiku rozhodčího. V 85. minutě si Marek udělal prostor, odcentroval šajtlí na Hradílka, který dostal míč do branky. Pomezní sudí měl ale praporek zdvižený, a tak branka pro ofsajd neplatila. Zbytek zápasu se dohrál mezi vápny. Kutná Hora zvítězila nad Hvozdnicí 2:0.

„Potvrdit body z minulého utkání je vždycky těžké. Sice přijel soupeř ze spodku tabulky, ale ani tak to nebylo lehké utkání. První poločas se mi líbil, hráli jsme relativně to, co jsme chtěli. Bohužel jsme neproměnili všechny šance. Myslím si, že kdyby poločas skončil 4:0, tak by se nikdo nedivil. Bohužel jsme neproměnili šance, které bychom za normálních okolností proměnili. Druhý poločas už se mi tolik nelíbil. Možná za to může i vyloučení na straně hostů, po kterém jsme hráli laxně. Drželi jsme balon a soupeře do ničeho nepouštěli, ale kromě dvou šancí jsme si toho moc nevytvořili. Druhý poločas byl slabší,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Radek Kulhánek.

Kutná Hora – Hvozdnice 2:0 (4., 42. Kacafírek). Kutná Hora: Malý – Matoušek (46. Marek), Bílek, Filipec (81. Exner) – Piskač, Semrád (88. Saulich) – Nekvinda (67. Rosendorf), Wolf, Hradílek – Kulhánek – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek. Hvozdnice: Hubínek – Rochl, Kotěra (64. Hromádka), Mráz (80. Mrhal), Neumann, Třešňák, Petschl, Matys, Hodosi, Pešl (73. Obermajer), Tomanec. Trenér František Fafejta.