„Hned v první minutě jsme po špatné rozehrávce prohrávali 0:1. Janovice šly do přečíslení a nakonec uklízel útočník hostů balon do prázdné brány. Nám se podařilo vyrovnat, Jáchym Zeman se po pravé straně dostal až do vápna, kde byl faulovaný a následoval pokutový kop. Ten jsme proměnili. Ve druhém poločase jsme po nedůrazném odkopu inkasovali druhou branku, když hráč soupeře z velkého vápna nekompromisně uklidil míč k tyči. Okolo sedmdesáté minuty jsme podruhé v zápase vyrovnali stav utkání. Jáchym Zeman se uvolnil ve vápně, přihrál do prostoru, kde byl Viktora a ten se už nemýlil. Zhruba v osmdesáté minutě se hrdinou zápasu mohl stát Viktora, ale míč trefil kotníkem a netrefil bránu. Klukům jsem říkal, že Uhlířské Janovice nehrají špatně, mají mladý tým, snaží se o kombinaci, chtějí hrát po zemi. Podle mě hrají nejhezčí fotbal v soutěži, a vydrží ho hrát celých devadesát minut, nehrají žádnou flákanou. Nerozumím tomu, proč jsou na posledním místě. Soupeř nám nic nenechal, navíc jsme hráli bez vykartovaného Jouzy, chyběl také Lukáš Jelínek. Tyto absence jsme nahradili posilami z rezervního týmu, například Milošem Musilem, který fotbal nehrál zhruba dva měsíce. Bylo vidět, že rychlostně moc nestíhal, další hráč z b týmu byl Koudela, který v zápase obstál a odehrál si svoje, musím ho pochválit. V takových zápasech se nesmí prohrávat v poslední minutě, takový soupeř se snaží vyhrávat každý zápas. Remíza je podle mě zasloužená, penalty odflákli,“ zhodnotil utkání trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa.

„Byl to vyrovnaný zápas. Jednu chvíli jsme tlačili my, druhou zase soupeř. Podařilo se nám získat vedení už v první minutě, soupeř ale z penalty vyrovnal. Opět jsme si vzali vedení na naši stranu, ale domácí po hezké akci upravili skóre na konečných 2:2. Remíza je zasloužená,“ zhodnotil utkání trenér Uhlířských Janovic Miroslav Rybka.

V posledním kole podzimní části soutěže se zručští fotbalisté vydají do Peček. Utkání se odehraje v neděli 18. listopadu od 13:30. Uhlířské Janovice v příštím kole přivítají soupeře ze Sadské. Zápas se odehraje v neděli 18. listopadu od 13:30.

Zruč nad Sázavou – Uhlířské Janovice 2:3 na penalty (25. Petrů, 74. Viktora – 2. Vyhnánek, 60. Randlíszek).

Zruč nad Sázavou: Cudlín – Louda, Koudela, Musil (61. Martinák), Hájek – Viktora, Janda, Petrů, Arnolt (66. Váňa) – Zeman, P. Jelínek. Trenér Michal Váňa.

Uhlířské Janovice: Kmoch – Hrabánek (83. Veliký), Zadražil, Čapek – Beneš, Bílek, Randlíszek, Marek, Tancer – Randa, Vyhnánek (66. Svoboda). Trenér Miroslav Rybka.

Svůj zápas odehrála také Sázava, která zvítězila proti Pečkám 3:2. „Byla to taková holomajzna, hrálo se na obtížném terénu, to fotbalu moc neprospělo. Poměrně rychle jsme inkasovali branku, asi v jedenácté minutě, ale v jedenácté minutě se nám podařilo vyrovnat. Myslím si, že první poločas byl hodně rozhádaný z obou stran, moc se toho nedělo, ale podle mě je to spojené se špatným terénem. Ve druhém poločase jsme naštěstí vstřelili další branky, z nichž jedna padla z penalty. Soupeř sice dal kontaktní branku, ale pak už si nic pořádného nevytvořil. Jsem moc rád, že jsme vyhráli,“ zhodnotil utkání sázavský trenér Pavel Chuchla.

Sázavu v posledním kole čeká utkání v Pátku, které se odehraje v sobotu 17. listopadu od 13:30.

Sázava – Pečky 3:2 (11. Havránek, 62. Dušek, 71. Keltner – 8. Novák, 86. Růžička).

Sázava: Hošťálek – Marek Chrpa, Kyselka, Chuchla, Král – Sochor (58. Skála), Martin Chrpa, Keltner, Nepraš (76. Stejskal) – Havránek, Dušek. Trenér Pavel Chuchla.

Pečky: Cihlář – Richter, Jedlička, Holub, Modrovič, Křivský, Novák, Lindner, Macháček, Růžička, Materna (64. Konůpek). Trenér Petr Šafránek.