„Hned v první minutě jsme obdrželi branku po chybě našeho brankáře. Tuto branku jsme hostům darovali. V průběhu prvního poločasu jsem si říkal, že tu nebyl horší soupeř. Nad výkonem Bílého Podolí kroutím hlavou, soupeř byl v obraně hodně pomalý. V kabině jsem lukům říkal, že je to soupeř zralý na bůra, a ten paradoxně padl. Byl jsem nervózní až do nějaké šedesáté minuty, protože jsme sice vedli 2:1, ale hostům se podařilo vyrovnat ze špatně pohlídané standardky. Naštěstí pro nás pak soupeř odpadl, za což jsme ho pak začali trestat. Od té doby, nějakých dalších dvacet minut, byla hra naprosto v naší režii. Měli jsme mraky šancí, vstřelili jsme další tři branky. Byla tu dobrá atmosféra, diváky zápas bavil, já jsem byl také spokojený. Vyhráli jsme zaslouženě, výsledek mluví za vše. Myslím, že takhle to mělo skončit, protože hosté hráli opravdu špatně. S výsledkem zápasu jsem spokojený,“ byl z výsledku nadšený trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa.

Po minulém kole musel zručný trenér Váňa řešit brankářský post, jelikož jednička Zruče Tomáš Cudlín obdržel červenou kartu a do zápasu nemohl zasáhnout: „Nakonec se do branky postavil Michal Jíra, který je zdejší legendou. Na hřišti byl naposled možná před deseti lety. Chytal, ještě když jsem hrával já, to byla Zruč v okresním přeboru. Ve finále můžu být spokojený, když hned v první minutě udělal kiks, když si zařval, a nakonec se k míči nedostal. Také měl ale pár dobrých zákroků, předvedl i nějaké robinsonády. Musím tedy říct, že jsem s ním spokojený,“ chválil Váňa Cudlínovu náhradu.

V devátém kole čeká na fotbalisty Zruče nad Sázavou utkání se Sokolčem. Zápas se sehraje v Sokolči v neděli 21. října od 15.30 hodin.

Zruč nad Sázavou - Bílé Podolí 5:2 (30., 81. P. Jelínek, 52., 68. Zeman, 79. Petrů - 2., 66. T. Švadlenka).

Zruč nad Sázavou: Jíra - Louda, Jouza, Hájek, L. Jelínek - Janda (62. L. Martinák), T. Martinák (82. Šindelář), Petrů (87. Kotek), Arnolt (83. Hirnyk) - P. Jelínek, Zeman. Trenér Michal Váňa.

Bílé Podolí: Dastych - Toman (28. J. Švadlenka), Šálený, Kupka, Spáčil, Fejfar, Pulkert, Skala, Čakovský, Weinlich, T. Švadlenka. Trenér Bohuslav Šváb.

Hlízov doma za tři body

„Hned ze začátku utkání jsme se dostali po krásné standardce Tomáše Švába, ze které se prosadil Pavel Růžička. Myslím si, že jsme hráli dobře, přestože to nebylo úplně jednoduché. Hosté zalezli do obrany a z odkopnutého míče vyrovnali. To už je taková naše klasika, dostáváme branky prakticky z ničeho, tentokrát po nedohodě mezi brankářem a obráncem. Ještě v prvním poločase jsme si vzali díky penaltě vedení zpět. Druhý poločas jsme se snažili přidat pojišťovací branku a hrát v klidu. Šance jsme sice měli, ale branku jsme nevstřelili. Na konci zápasu nás podržel brankář Míšek, který vychytal jednu z mála šancí hostů. Kluky bych chtěl pochválit, foukal silný vítr, a to je v Hlízově problém. Vítr si s balonem občas dělal, co chtěl. Trochu mě mrzí obdržená branka, kterou jsme dostali téměř z ničeho. Na druhou stranu mě až tak nemrzí koncovka, měli jsme dvě jasné šance, ze kterých jsme dali dvě branky, “ zhodnotil utkání hlízovský trenér David Linhart.

Příští utkání odehraje Hlízov v sobotu 20. října od 15.30 hodin. Soupeřem mu bude TJ Pátek.

Hlízov - Pečky 2:1 (4. P. Růžička, 32. M. Frejlach - 9. Materna).

Hlízov: Míšek - Tomíšek, Tafel, Navrátil, M. Šváb - T. Šváb, P. Růžička, Maxa, Výborný - M. Frejlach, Hačka. Trenér David Linhart.

Pečky: Cihlář - Richter, Materna (55. Jedlička), Holub, Modrovič, Křivský, Moravec, Mužík, Novák (76. Lukáš), Š. Růžička, Lindner. Trenér Petr Šafránek.