První branku utkání dal už ve čtrnácté minutě Chotusický Rostislav Goliáš, který překonal domácího brankáře Miroslava Potměšila. To byla také jediná branka prvního poločasu. Krátce po začátku druhé části utkání, konkrétně v šestačtyřicáté minutě, bylo vyrovnáno, prosadil se tupadelský Karel klička z pokutového kopu. Po dalších dvaatřicet minut trval nerozhodný stav, než se podruhé v utkání prosadil Rostislav Goliáš, který touto brankou vystřelil Chotusicím tři body.

„Remízový zápas, který hosté zvládli v závěru po potrestání naší chyby v obraně. My jsme na toto nedokázali reagovat, byť jsme na to měli příležitosti. Skončila nám tak domácí série neporazitelnosti, kterou jsme drželi od května 2018,“ mrzelo trenéra tupadelských fotbalistů Karla Mikeše.

„Domácí se od začátku snažili o kombinační hru s rychlým zakončením, čemuž nahrával kluzký a mokrý terén. Ovšem do vedení jsme šli my po pěkné střele Goliáše z dvaceti metrů. Další šance hostů výborně vykryl domácí brankář Potměšil. Pozorně jsme bránili a hrozili z brejků, domácí srovnali skóre hned ze začátku druhého poločasu z pokutového kopu. Poté patřila Tupadlům i následující dvacetiminutovka, kdy měly územní převahu i tlak. Nám se nedařilo držet míč a hodně jsme kazili, ovšem vítězný gól vstřelil po hezké individuální akci znovu Goliáš. V závěru podržel hosty brankář Výborný, když vyřešil několik závarů a chytil i gólovou hlavičku v nastavení utkání. Záver byl nervózní z obou stran, vítězství jsme ubojovali,“ řekl k utkání předseda Chotusic Dušan Roubíček.

V příštím kole čeká tupadelské utkání ve Zblaslavicích, které se odehraje v sobotu 12. října od 15:30. Fotbalisté Chotusic naopak budou hrát na domácím trávníku, kde přivítají soupeře z Kaňku, utkání se odehraje v neděli 13. října od 15:30.

Tupadly – Chotusice 1:2 (46. Klička – 14., 78. R. Goliáš)

Tupadly: Potměšil – V. Pipek, D. Pipek, Jindřich Špičák, Vojáček, Hudec, Čunderlík (80. Vančura), Klička, Koudelka, Hašek, Zahradník. Trenér Karel Mikeš.

Chotusice: Výborný – J. Goliáš, R. Goliáš, Hronek (71. Všetečka), Šimůnek, Křelina (55. J. Rolenec, 89. Lengál), Hubáček, Jakub Špičák, D. Rolenec (46. Stárek), Tuzar, Vančura (46. Zámečník). Trenér Ladislav Rajm.