„Měli jsme víc šancí než na sedm branek. Minimálně já jsem mohl vstřelit šest nebo sedm gólů. Kácov si šance nevytvářel. Nevím, jak na tom soupeř byl, zda jim někdo chyběl. Nám taky pořád někdo chybí. Nicméně zápas byl pro nás příjemný a konečně jsme si zahráli pěkný fotbal. Za nás spokojenost,“ řekl po vysoké výhře David Klečák.

Klečákův střelecký repertoár byl v sobotu různorodý: „Dva góly jsem dal z trestného kopu. Jedna branka padla po odraženém míči, který jsem trefil do šibenice a čtvrtá trefa byla hlavou.“ A který z nich byl nejhezčí? „Asi ta šibenice. Zpracoval jsem si míč na vápně a trefil jsem ji přesně pod víko,“ odpověděl Klečák.

Zbraslavice mají letos výsledky jako na houpačce. Po osmi kolech jsou deváté. „Jsme schopní dát jeden zápas sedm gólů a ve druhém čtyři branky inkasovat a žádnou nevstřelit,“ pokrčil rameny střelec víkendu a navázal: „U nás je to dané, jak se sejdeme. Na sobotní zápas se nám vrátil Milan Černohlávek nebo Roman Havránek. Když máme tyhle kluky, tak jsme schopní porážet hodně týmů.“

Nyní čeká nejen Davida Klečáka čtrnáctidenní pauza. Co bude dělat, aby mu nezvlhnul střelecký prach? „Pokud to půjde, tak budeme chodit alespoň trénovat, abychom se udržovali v tempu. Zahrajeme si na dvě branky. Nechceme ležet doma,“ uzavřel Klečák.