Do první šance se dostali domácí, ale přímý kop skončil po zásahu brankáře na rohovém kopu, z toho domácí rozehráli a míč se zastavil až na hlavě hráče Malešova, který ale mířil vedle. O pár minut později měl dobrou příležitost malešovský Pudil, jeho střela placírkou šla ale těsně mimo křesetickou bránu. Hosté mohli odpovědět o chvíli později, jenže těsně před hráčem Křesetic obětavě vypíchl míč do bezpečí jeden z domácích obránců. První branka přišla ve dvacáté minutě, Lambev z Malešova se ze strany pokoušel najít spoluhráče ve vápně, jeho centr byl ale tak nepřesný, že nakonec skončil v bráně hostů. Hosté kontrovali tvrdou střelou z úhlu, ta ale nenadělala domácím větší problémy, také domácí se ke konci prvního poločasu pokoušeli o další branku, střelu ale chytil křesetický brankář.

Ve druhém poločase se poprvé ukázal domácí Robert Menšík, jeho skákavá střela z dálky ale nakonec skončila v náruči brankáře. Devět minut od začátku druhého poločasu přišlo vyrovnání, Pavel Grauer poslal centr do vápna, který si na prsa zpracoval Ptáčník, a z blízkosti dostal míč pozemní střelou do brány. Dobrou příležitost měl domácí Papoušek, ale jeho střelu vyrazil hostující brankář na rohový kop, ani Menšík se střelou po zemi neprosadil. Domácí nedali druhou branku ani po dobré střele, která se kroutila těsně vedle brány Křesetic. Další branka už nepadla, následovaly penalty. Pokutový rozstřel trval neobvykle dlouho, za zmínku stojí, že penaltu kopali oba brankáři, ani jeden ji však neproměnil. V deváté sérii, když Malešovští neproměnili, se rozhodlo o bonusovém bodu pro Křesetice.

„Zápas se mi nelíbil, nehráli jsme moc dobře, soupeř chtěl víc, bojoval. Takový vstup do jara jsme si nepředstavovali. Zasloužené dva body pro hosty. Takhle dlouhý penaltový rozstřel jsem neočekával, ale co některé hráče znám, tak jsem trochu tušil, jak některé kopy dopadnou, a téměř jsem se nemýlil. Ale jsou to penalty, to už byla loterie,“ zhodnotil utkání malešovský trenér Jiří Škramovský.

„Byl to pro nás zvláštní zápas, připravovali jsme se na něj o trochu více než obvykle. Chtěli jsme uspět s vědomím, že jsme na podzim už vyhráli. Na soupeře jsme si věřili, dostali jsme ale branku z ničeho, když se domácímu útočníkovi nepodařil centr. Pořád jsem ale klukům věřil, ti to svojí bojovností nakonec dokázali srovnat. Měli jsme i nějaké náznaky na druhou branku, ty ale bohužel nedopadly. Byl to vyrovnaný zápas, při penaltách jsme měli asi více štěstí, rozhodlo se neobvykle pozdě,“ byl s výsledkem spokojený trenér křesetických fotbalistů Roman Černý.

Malešov - Křesetice 1:2 na penalty (20. Lambev - 53. Ptáčník)

Malešov: Hromádka - Basl, Krásenský, Poklop, Papoušek, Žídek, Suchomel (26. Vlček), Tvrdý (85. Škrobák), Lambev, R. Menšík, Pudil (66. Janoušek). Trenér Jiří Škramovský.

Křesetice: Domas - Vonšovský, Grauer, Šafránek (83. Veselý), Charvát, Ptáčník, Michal Jarůněk, Bláha, Martin Jarůněk, Hrbek, Faltýn. Trenér Roman Černý.