Pohled do statistik

Statistiku střelecké aktivity vede s dvanácti přesnými zásahy David Kosprd z Nových Dvorů, který ale původně zastával post obránce. „Před sezonou mě to vůbec nenapadlo. Za takovým úspěchem stojí celý tým, kdyby mi kluci nedávali takové přihrávky, bylo by vše jinak. Jsem rád, že se to povedlo a snad střelecky navážu i v jarní části,“ uvedl novodvorský kanonýr Kosprd. V závěsu za ním je s jedenácti góly malínský Milan Antoš, o třetí místo se pak dělí s deseti brankami Petr Hošta z Kácova a František Černohlávek z Kaňku.

První polovina okresního přeboru na Kutnohorsku přinesla také řadu pikantních soubojů. Výsledkem toho je dvacet čtyři udělených červených karet, přičemž největším hříšníkům vévodí duo Jakub Špičák z Paběnic a Martin Volenec z Církvic, oba byli vyloučeni dvakrát. Žluté karty tasili hlavní sudí také velmi často, celkem jich rozdali 356. O krále žlutých karet se opět dělí dva hráči, a to Václav Kainar z Kaňku a Lukáš Koten z Církvice (6).

Gólové hody

Mnoho zápasů rozhodovaly pouhé detaily a jedna branka mohla stačit k vítězství. V několika zápasech byl vítěz zcela jednoznačný a s chutí si zastřílel. Takové utkání mohli diváci vidět hned v úvodním podzimním kole v Malíně. Místní Sokol nasázel Křeseticím deset branek a zvítězil v poměru 10:1. Ani o týden později nedošel Malínským střelný prach, v Církvicích zvítězili vysoko 5:0. Dvě vysoká vítězství má na svém kontě také rezervní tým Kutné Hory. V devátém kole převálcoval Paběnice 7:0, o první listopadové neděli si pak smlsl na Křeseticích v poměru 6:0.

Stížnost na sudí

Poslední zápas podzimu mezi šestými Novými Dvory a druhým Malínem bylo podle slov hostujícího trenéra hrubě ovlivněno ze strany rozhodčích, konkrétně tria Niederle, Ondráček a Vaněk. „Dva góly jsme dostali z ofsajdu, neoprávněně vyloučený gólman, penalta, která nebyla, protože faul, který tedy byl, byl dva metry před velkým vápnem. Rozhodčí do ksichtu řekne, že to viděl jinak,“ řekl pro Deník trenér Malína Tomáš Vojtíšek po skončení zápasu. Sokol Malín tak podal stížnost na jejich výkon, kterou se nyní zabývá disciplinární komise okresního svazu.

Souboj o prvenství

Závěr první části sezony nabídl zajímavý souboj o prvenství. Od úvodu soutěže se na první příčce usadil Malín, který v prvních kolech dominoval. V konečném součtu je ale půlmistrem mužstvo Kácova. To muselo dohánět bodovou ztrátu, kterou nabralo především v prvních kolech, a to remízou se Sedlcem a prohrou s Paběnicemi. Malínu k prvenství nepomohlo ani vítězství 4:2 ve vzájemném souboji. Kácovští využili zaváhání Malína v posledním kole a díky třem bodům z duelu se Zbraslavicemi se vyšvihli na první místo právě oni. Malín ztrácí na vedoucí celek tři body, ovšem na záda mu dýchají Chotusice (27 bodů) a Tupadly (25 bodů).

Půlmistr z Kácova

Jak již bylo uvedeno, Kácov si prvenství získal až v samotném závěru podzimu. Celkem kácovští fotbalisté dokázali v deseti zápasech zvítězit a jednou remizovat. Tím pro sebe získali 31 bodů, a tak mají na druhý Malín tříbodový náskok. „Zlomovým momentem byl zápas v Malešově a následné potvrzení bodů doma s Chotusicemi. Každý z jednatřiceti bodů jsme si plně zasloužili svými výkony,“ konstatoval trenér půlmistrovského Kácova Michal Veliký.

Z hokejového utkání Krajské ligy Kutná Hora - Čáslav
Čáslav ani Hora nehrály. Kouč Rytnauer to jako problém nevidí, Bednář naopak ano

Ze statistických záznamů lze jednoznačně vypíchnout šutéra Petra Hoštu, který se na prvním místě podílel deseti vstřelenými góly. „Těžko někoho vyzdvihnout, protože každý má na hřišti své úkoly a ty nejsou tak vidět jako góly, ale jsou stejně důležité. Jedině snad brankáře Filipa Mejstříka, který přes svůj mladý věk podává konstantně dobré výkony,“ pochválil svůj tým Veliký. Kácovští prohráli pouze dvakrát a mají skóre 36:17. Mají tak třetí nejúspěšnější ofenzivu a společně s Malínem, Tupadly a Novými Dvory také defenzivu.

Širší pohled na tabulku

Kartami v boji o postup mohou zamíchat také další mužstva. V těsném závěsu za vedoucí dvojicí jsou Chotusice, které na prvního ztrácí hratelné čtyři body. Šest bodů pak chybí Tupadlům. Páté až osmé místo nabízí také zajímavou podívanou. Paběnice (8., 19 bodů) dělí od rezervy Kutné Hory (5., 23 bodů) čtyři body. Mezi nimi se pak nachází Nové Dvory (6., 22 bodů) a Církvice (7., 20 bodů). Další čtveřici pak tvoří Kaňk (9., 14 bodů), Malešov (10., 13 bodů), Zruč nad Sázavou (11., 13 bodů) a Sedlec (12., 12 bodů), u nichž může o pořadí rozhodovat každičký bod. S osmi body jsou na předposledním místě Zbraslavice, tabulku uzavírají s pouhými třemi body a skóre 8:44 Křesetice. „V zimě musíme potrénovat, ale hlavně kluci musí chtít chodit. Po covidu nemají moc chuť,“ uvedl po posledním zápase trenér Křesetic Vojtěch Vančura.


Načítám tabulku …

Tomáš Šulc