Parta z města automobilů si na začátek snad ani nemohla přát těžšího protivníka. Pražané vedou soutěž o osm bodů před Plzní. A byť se Slavii před vynucenou stopkou nevedlo podle představ, pořád patří k jasnému favoritovi na mistrovský titul.

Mladá Boleslav navíc na sešívaný koráb v posledních letech neumí. Naposledy proti němu uspěla před čtyřmi lety, od té doby nebrala ani bod. Padla sedmkrát v lize a jednou v poháru, bídnou statistiku vzájemných utkání podtrhuje skóre 4:18 ve prospěch Slavie.

Domácí trenér Jozef Weber se musí vypořádat ještě s jednou nepříjemnou situací. Mimo má hned sedm hráčů, mezi kterými nechybí vykartované duo Daniel Pudil - Alexei Tataev, k dispozici nebudou ani Jaroslav Zelený, David Pech, Dominik Mašek, Tomáš Wiesner a špílmachr Marek Matějovský.

I přesto jsou v Mladé Boleslavi před první bitvou o body natěšení. „Celá kabina je natěšená. Zápasy bez diváků budou určitě specifické, bude to jiné, ale každý hráč udělá maximum pro to, aby odvedl stoprocentní výkon,“ řekl jasně brankář Jan Šeda.

Za další čtyři dny navíc čeká na Mladou Boleslav další oříšek v podobě Plzně. „Je otázka, zda bude těžký los výhoda nebo nevýhoda. Nám se ta pauza moc nehodila, protože naše výkony před ní šly nahoru. Ale je dobré mít těžký los teď na začátku, než ke konci, kdy už budou i soupeři rozehranější,“ uzavřel Šeda.

Výzvu s velkým V má před sebou po restartu i Příbram. Ta má jasný cíl - co nejrychleji opustit poslední místo tabulky a udělat vše pro záchranu ligového fotbalu na tradiční adrese. Zatím čtrnáctibodoví „Starkovci“ vyzvou Na Litavce Ostravu a před prázdnými tribunami se hrát nebude. Klub totiž vyšel vstříc nejvěrnějším fanouškům, majitelé permanentních vstupenek na zápas mohou.

„Vážíme si každého, kdo podpoří klub zakoupením vstupenky na celou sezonu. Proto jsme se rozhodli umožnit vstup na utkání s Baníkem Ostrava všem majitelům zakoupených permanentek. Doufáme, že si restart ligy užijeme a zvítězíme,“ pronesl na webu Příbrami prezident klubu Jaroslav Starka.

Marketingový manažer Tomáš Větrovský zároveň dodal, že volný vstup je jen pro jeden druh permanentek: „Na utkání přes vstupní bránu projdou pouze majitelé karet, na kterých je uvedena cena. Abychom se všichni vyhnuli nepříjemnostem, upozorňujeme, že klubem vydané permanentky s nápisem VOLNÁ, nejsou na duel s Ostravou platné.“ Všichni návštěvníci zápasu se navíc budou muset u vstupu prokázat občanským průkazem.

Příbram se tak v čele s novým trenérem Pavlem Horváthem bude moct spolehnout na podporu části fanoušků. A jak šéf střídačky prozradil, na Baník má Příbram žízeň: „Máme hodně velkou chuť. Je prostě velký rozdíl pracovat v režimu, kdy se nehrají zápasy. Sice jsme odehráli tři přáteláky, ve kterých jsme se především snažili dát prostor všem hráčům, ale i to je málo.“

Poslední vzájemný duel opanovala Ostrava, na konci září minulého roku Příbram porazila na svém hřišti 3:0.

Závěr úterního dne ale nebude patřit jen FORTUNA:LIZE, na scénu jde i druholigová Vlašim. Ta se představí na hřišti osmé Líšně. Klání startuje v 17 hodin.