Běžely poslední sekundy vyhroceného utkání mezi Slavií a Plzní, ve kterém hosté inkasovali po tvrdých zákrocích tři červené karty, Nicolae Stanciu procpal míč na Michaela Krmenčíka, jenž tvrdou střelou k tyči zvýšil na konečných 2:0.

Osmadvacetiletý útočník si i tentokráte neodpustil provokaci a nejdříve jí počastoval plzeňský kotel, poté svého bývalého spoluhráče Jeana-Davida Beauguela s Tomášem Chorým. Po utkání se sice rodák z Kraslic vydal za svými bývalými kolegy, řada z nich mu ale ruku nepodala. Včetně trenéra Bílka.

"Potřeboval jsem se nastartovat gólově. Že to bylo zrovna proti Plzni, za to nemůžu. Ale jsem rád, že jsem skóroval," prohlásil Krmenčík pro klubovou televizi.

Pro jeho gesta ale neměli plzeňští nejmenšího pochopení.

„Krmenčík je největší ostuda, co kdy v Plzni byla,“ napsal na svůj instagramový účet David Limberský. Jako další fotku přiložil Krmenčíkův plzeňský dres, jenž ležel v jeho krbu spolu s dřívím připraveným k zapálení.

Ještě radikálnější byli na sociálních sítích fanoušci, těm nejvíce vadí Krmenčíkova neúcta ke klubu, který ho nastartoval k zahraničnímu angažmá a vynesl až do reprezentace.

„Ty se v Plzni nevyskytuj, jinak se tu se zlou potážeš.“

„Obyčejná primitivní krysa. Zaprodal si svojí duši, budeš potrestán.“

Ondřej Lingr ze Slavie vstřelil vítězný gól, plzeňský brankář Jindřich Staněk byl bez šance.
Tři červené karty, prohra. Plzeň dorazil Krmenčík. Lídr odjel jak zpráskaný pes

A to je jen malý výčet z výhrůžek plzeňských fanoušků.

Krmenčík se v devátém utkání v dresu Slavie trefil podruhé a i jeho zásluhou posunul celek z Edenu na druhé místo o bod za Plzeň.