„Teplice odehrály v Budějovicích dobrý zápas, v prvním poločase byly lepšía o body přišly jen proto, že neproměnily své šance,“ upozorňuje slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

Ten do úvodního zápasu poslal z letních posil Plavšiče, Ekpaie a Schranze. Zejména výkony prvně jmenovaného si pochvaloval. Několik reprezentantů ještě mělo volno a ne úplně tradiční sestava se dá očekávat i tentokrát.

Sestava se ladí směrem ke středě

„Každý zápas je pro nás teď důležitý, protože jsme přišlio přípravné duely. Každá minuta na hřišti v zápasovém rytmu je pro nás dobrá. Tím, že se hraje pátek – středa, to chceme využít k sehrávání týmu a dostat některé hráče do zápasového rytmu. Některé změny budou směřované už na středeční utkání,“ přiznává Trpišovský.

„Defenziva hrála ve Zlíně velice dobře. Bylo to o součinnosti celého týmu, protože jsme měli horší pohyb než soupeř,“ vrací se k utkání.

Jakmile skončí večerní bitva v Teplicích, všichni se začnou soustředit na úvodní utkání 3. předkola Ligy mistrů s maďarským šampionem.

„Po Teplicích budeme mít video, trenér nám bude ukazovat jejich zápasy. Znám tam dva hráče, s jedním jsem hrál v reprezentační jednadvacítce. Jeden hraje šestku, druhý hraje křídlo. Mají svoji kvalitu, mají dobrý tým, je to asi nejtěžší možný soupeř. Pomalu se připravujeme, nejdřív ale musíme zvládnout utkání v Teplicích, pak budeme naplno připravení na zápas v Maďarsku,“ říká stoper Taras Kačaraba.