Kvůli trestu za rasismus ve třetím předkole Ligy mistrů nesměli Spartu na Letnou podpořit dospělí fanoušci. Díky výjimce tak na stadion dorazilo 10 879 dětí od šesti do čtrnácti let s doprovodem, kteří vytvořili až nečekaně bouřlivou kulisu.

Atmosféra na utkání Sparta - Rangers
Sparta (Úpice), Motorlet, Stěžery. Letná bouřila, bučela i házela vlaštovky

Děti doprovázeli útoky Rangers pískotem, který se po žluté kartě spustil při každém doteku s míčem i na českým fanouškům velmi dobře známého Glena Kamaru. Finský záložník atmosféru utkání neunesl a v 74. minutě viděl po druhé žluté kartě za úder loktem na Michala Sáčka druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

"Šokující vyloučení," zaznělo například ve studiu britské televize BT Sport.

Útoky skotských fanoušků a právníka Kamary

Aby toho ale nebylo málo, do celé záležitosti se pustil i právník Glena Kamary Aamer Anwar, který požadoval výrazně vyšší potrestání slávistického obránce Ondřeje Kúdely za doposud neprokázaný rasismus na zmiňovaného Kamaru. "Věřil jsem, že bude zavřený stadion Sparty za rasistické urážky v utkání proti Monaku tak, aby nebyli hráči černé pleti v čele s Glenem Kamarou uráženi. Bohužel děti v tomto urážlivém chování pokračovali, nechutné," obořil se Anwar ihned po utkání.


Do útoků se na sociálních sítích pustili i fanoušci Rangers, kteří zavalili sparťanské stránky stovkami zpráv:


"Dokonce i vaši děti jsou rasisté, to je nechutné. Takto to dopadá vždycky při konfrontaci s východní Evropou, neomluvitelný rasismus a urážky."

Sparta v Evropské lize porazila Glasgow Rangers.
Sparta zvládla „dětský“ zápas proti Rangers. Kamara dostal červenou kartu


"Dnešnímu utkání přihlíží 10 879 rasistů. Jak můžete přijmout to, že jsou vaši děti rasisté?"


"Skandální rozhodnutí rozhodčího, který ukázal červenou kartu hlavní tváři v boji s rasismem."


Stálo v nejčastějších zprávách skotských příznivců. A to je výběr jen těch nejslušnějších. Sparta Rangers porazila 1:0 po brance Dávida Hancka po rohovém kopu, skotští fanoušci a Kamarův právník dělají ale všechno proto, aby se více než výsledek na hřišti opět řešilo něco jiného.