„Nedělá nám to problém,“ odvětil arbitr, když mu naznačil nepsaný šéf sudích, že by měla být Sparta úspěšná.

Královec poté Liberec poškodil, a to skandálně. Po zřejmém a zákeřném dupnutí na soupeře nevyloučil Martina Frýdka. Sparta nakonec trofej vyhrála.

Že vznikla před finále tato dohoda, se provalilo v úterý, Královec ten večer pískal v Londýně zápas Ligy mistrů ChelseaAjax. Jak symbolické! V Evropě patří mezi elitu (měl pískat i na Euru 2020), doma je kontroverzní.

Královec a Letenští
Není to překvapení. Pavel Královec, který za 19 sezon ve fotbalové lize odřídil jako hlavní sudí 274 utkání, nejčastěji pískal Spartu. Letenským to dozajista vyhovuje, jejich bilance v těchto duelech je nadmíru uspokojivá.

Zápasy: 52
Výhry: 30
Remízy: 13
Prohry: 9
Skóre: 91:48
Penalty: 10:2
Červené karty: 1:6
Zdroj: csfotbal.cz

Tenhle rodák z Domažlic, tedy z Berbrova kraje, je považován za sudího blízkého Spartě, který však (paradoxně) není prakticky nasazován na největší ligová utkání.

Začněme druhým faktem. Derby Sparta:Slavia rozhodoval pouze třikrát. Letenští slavili dvakrát, jednou šlo o remízu, již slávistům zajistila penalta v nastaveném čase. Královec tento duel vůbec nezvládl, hned čtyřikrát musel jeho verdikty korigovat videosudí.

Duel Sparty s Plzní Královec nevedl nikdy, Slavii s Viktorií jednou, ale ještě v době, než se Západočeši stali mocnou silou.

„Jedu tam, kam mě pošlou,“ bránil se několikrát. Někdejší šéfka sudích Dagmar Damková (Berbrova manželka) vysvětlovala, že kvůli zápasům v Evropě potřebuje Královec klid.

Zvláštní…

Hlavní Královcovou značkou je však náklonnost ke Spartě. Vedle posledního finále poháru se najde dost příkladů, kdy jí pomohl.

Tady je pár vybraných: V říjnu 2017 jí daroval penaltu v duelu s Baníkem. V květnu 2019 odpustil Costovi jasnou červenou po zákroku na ostravského Martina Filla. V listopadu stejného roku pak v Jablonci sebral domácím výhru ne- uznáním gólu po údajném faulu. Viděl ho jen on.

Nyní mu může toto přimknutí ke Spartě zlomit vaz. První důkaz už je tu, do konce roku nebude pískat ligu.