A je to tady! Už je to rok, kdy po více jak několika měsících hrstka statečných připravila fotbalový puč. Heslo vyhnat Ledvinu byl ústřední motiv. Starý dinosaurus musí od válu. Slušně to nešlo, tak to šlo neslušně. Bratrstvo medvědí tlapy puč organizačně připravilo, a i když s řadou kosmetických chyb a přes kritiku některých, celou situaci ustálo. Nejlepším argumentem bylo – ať ukáží, co umí. A taky že ukázali.

Hned první víkend po zvolení se nedohrál zápas Suchdol B vs. Rataje B. Prý Ratajští odešli ze hřiště. Ale prý nebudeme sekat hlavy, vždyť i pan prezident dává amnestii. Netrvalo pár dní a jeden ztratil tak rychle paměť, že zapomněl rozdíl mezi žákem a dorostencem. No, nebyly důkazy…

To, že ten další neví, co je delegát k utkání, to se napraví. Proškolíme, naučíme, pokutu dáme. Jen, když se nám nakrmí zákazník. Ale pískají nám rozhodčí z Kolínska, ale jen někoho a někdy. Nejlepší byl ten ve Vrdech. Stará škola, ale odborník. Jo a taky bylo video! Ale co když si to studna sestříhal. A máz ho!

My tomu nevěříme – to není na vlastní oči! Jo, Radek John je jen jeden. A navíc jim straky kradou zápisy, ale tomu nikdo nevěří, že by to chlapci zapomněli v hospůdce na tiskovce. Tam se přece musí domluvit, kdo spadne letos a kdo za rok, kdo postoupí ze čtvrtého místa, kdo komu za co pomůže.

Rozpis mistrovských soutěží platí jen pro Vás, milé kluby, zvláště kapitola pokuty. Hokynaření však nemá konce, zvláště když se vodní ptáci naučí požírat místo žabek kapříky. To je život! Jen jak to všechno uklidit pod kobereček? Ale jo je to tady.

Nezbedný romko nesehraje zápas. A dělný lid má o čem mluvit. Zlí jazykové ale říkají, že nebyl jen romko, kdo nesehrál. Jsou prý ještě dva. Kapříci, kapříci.

Abych nezapomněl – ty Vrdy to letos odnesly nejvíce. Sestup áčka a ještě okradená přípravka. Jo, máme předsedatěla jasnovidce. Takže budete děti hrát meziokresní přebor přípravek. Že Vám to nikdo neřekl, ale on přece ví, že je to pro Vás, pardon pro někoho to nejlepší.

Tak všichni – držte hubu a krok, my Vám vládneme jenom rok. Až se zase rok s rokem sejde, možná někdo odejde. Ptáte se kdo? Na to si musíte odpovědět sami, páni dařbujáni. Pardon bafuňáři. Jet toho opravdu tolik, že to by se za Ledviny nestalo.

Ivan Poštolka

Své reakce můžete zasílat elektronicky na email: michal.pavlik@denik.cz nebo poštou na adresu: Veselského 392, Kutná Hora 284 01