Zenit Čáslav je před nedělním zápasem v pohodě. „Kádr je na tom optimálně. Žádné zásadní zranění ani problémy nemáme,“ uvedl v pátek trenér Čáslavi Oldřich Abrhám.

Čáslav jede na půdu nováčka, který nehraje špatně. V minulém kole dokonce přivezl tři body ze Sokolova za výhru 3:1. „Musím dodat, že jedeme na horkou půdu nováčka,“ upřesnil Abrhám a pokračoval: „Předminulé kolo tam sice Zlín vyhrál, přesto se z Varnsdorfu body nevozí. Věříme ale, že budeme úspěšní, že zvolíme správnou taktiku. Chceme se poprat o další body.“

Varnsdorf sice doma moc neztrácí, ale na svém hřišti nastřílel pouhých pět branek. „Musím souhlasit. Je to spíše defenzivně laděné mužstvo, které má kádr vyrovnaný. Naopak nikdo z něho nevyčnívá. Hrají poctivě odzadu a dopředu jsou slabší,“ popsal soupeře Abrhám.

Jeden hráč trochu vyčnívá. Útočník Jiří Procházka nastřílel už čtyři branky. „O něm víme úplně vše. Hrál v Sokolově, i když ne moc. Neměl důvěru. O to víc je úspěšnější teď. Je to velký kluk, takže je nebezpečný ze vzduchu. Je dobrý i nohami,“ pochlubil se znalostí hráče Oldřich Abrhám.

Jaký je vnitřní pocit čáslavského trenéra? Byl by spokojený s bodem, nebo jede jen pro tři body? „Neříkám, že nic jiného než tři body nechci. Tak rezolutní nejsem, ale už na začátku jsem říkal, že chceme vyhrát každé utkání. Samozřejmě jsme nohami na zemi. K soupeřům máme respekt,“ odpověděl.

Fakta

13. kolo II. ligy: Slovan Varnsdorf – Zenit Čáslav
neděle 24. října 2010 od 14.30 hod.
stadion Kotlina

Rozhodčí: Hájek – Pilný, Pelikán.
Vzájemná bilance ve II. lize: není
Karetní ohrožení: Jakobovský, Mach, J. Procházka - Kazár, Kopic.
Karetní stop: Kotiš – nikdo.
Střelci: Jiří Procházka (4) - Kunášek (3).

Sestavy z minulého kola – Varnsdorf: Porcal – Mach, Hozda, Pimpara, Stehlík – Rudnytskyy, Jakobovský (83. Ginzel), D. Procházka (75. Kotiš), Chod – Jordák, J. Procházka (88. Novotný). Trenér Křeček. Čáslav: Bárta – Kotrba, Ptáček, Dragoun, Růžička – Šturma, Racko (82. Breite), Prášil (82. Haniak), Fikejz (69. Džafič) – Kunášek, Kopic. Trenér Oldřich Abrhám.