Po vydařeném startu se FK Čáslav představí doma. A kdyby utkání dopadlo podobně jako loni, kdy Čáslavští porazili v domácím srpnovém zápase Sokolov 3:0, tak by se jistě nikdo z tábora modro-bílých nezlobil.

Trenér domácích Oldřich Abrhám vnímá váhu zápasu jako každého jiného: „Pro nás je důležité každé utkání. Vstup do soutěže jsme po výhře v Karviné měli výborný, jsme na dobré pozici a byla by škoda, kdybychom tři body nepotvrdili doma.“

Čáslav by díky další výhře měla doslova raketový start. „Šest bodů po dvou kolech by bylo hezkých. Stát se ale může cokoliv, míč je kulatý a hrajeme proti ambicióznímu soupeři, který chce něco dokázat. Na druhou stranu máme svou kvalitu a budeme chtít vyhrát,“ zdůraznil trenér Čáslavských.

Abrhámovi hraje do karet i fakt, že má kompletní kádr. Až na drobné šrámy je vše v pořádku a Čáslav bude na neděli stoprocentně připravena.

Začátek soutěže přinesl hodně překvapení a jedním z nich byla i domácí porážka Sokolova se Sezimovým Ústím 0:2. V Čáslavi však nic nepodceňují. „Z toho bych nedělal žádnou velkou vědu,“ říkal trenér, „Sokolov začal špatně, to je pravda, ovšem jinak je potřeba říct, že Baník bude patřit do první šestice týmů horních pater tabulky. Sokolov se jistě otřepe a potvrdí svou kvalitu, kterou má. Z jejich porážky nic nevyvozuji. Jak je znám, tak se jistě hned u nás budou rvát o body, aby je získali zpátky.“

Tým Baníku má ve svém nitru i hráče známých jmen. V brance je nově Antonín Buček z Baníku Ostrava. Každý si jistě pamatuje slávistu Františka Dřížďala nebo talentovaného sparťana Petra Glasera. Oporou týmu je bezpochyby David Vaněček a i příznivci kutnohorské kopané se mohou těšit na jejich odchovance Jiřího Mliku.

„Kádr má Sokolov vyvážený,“ upozornil Abrhám a pokračoval v analýze: „Jsou tam starší zkušení hráči, střední generace a také ta mladá. Snaží se hrát technický fotbal. Mají i nebezpečné hráče. Jejich ofenzivní síla je velmi značná. My se na zápas určitě dobře připravíme i po taktické stránce. V každém případě chci říct, že i přes prohru v 1. kole je Sokolov velmi nebezpečným soupeřem.“

Podle toho, co čáslavský trenér říkal, je patrné, že se fanoušci mají na co těšit. „Chtěl bych pozvat diváky na zápas se Sokolovem, hlavně pozitivní fanoušky, kteří nás povzbuzují, jak v dobrých, tak i špatných chvílích. Mužstvo jejich hlasivky vnímá a je pro ně hodně důležité. I když s námi tito fanoušci nejsou v kabině, tak tam s námi díky povzbuzování budou,“ vzkázal Oldřich Abrhám.