Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AKTUÁLNĚ: Roubíček předložil jasný důkaz

Kutná Hora - Minulý týden přišel do redakce Kutnohorského deníku dopis, ve kterém Josef Pavlík odtajnil, za které kluby současní bafuňáři OFS Kutná Hora kandidovali. Jenže… Nový předseda Okresního fotbalového svazu Kutná Hora, Dušan Roubíček, předložil sportovní redakci jasný důkaz o tom, že kandidoval za Chotusice a ne za Sokol Malín, jak uváděl Pavlík.

12.8.2009
SDÍLEJ:

Delegačenka Dušana Roubíčka na VH dne 17. června 2009. Foto:

Byla tak Pavlíkova slova pouze sbírkou lží? Nechť si každý fanoušek fotbalu na Kutnohorsku udělá obrázek sám.

Odpověď Dušana Roubíčka na dopis Josefa Pavlíka (najdete ZDE), který vyšel v Kutnohorském deníku ve čtvrtek 6. srpna:

Vážení,
dovoluji si tímto reagovat na „investigativní“ činnost pana Pavlíka s ohledem na valnou hromadu OFS Kutná Hora ze dne 17.6.2009. Bohužel jeho informace, které prostřednictvím médií uveřejnil (6.8.2009) jsou nepravdivé, hraničící se lží.
Mohu pana Pavlíka a celou fotbalovou veřejnost ujistit, že se žádné delegační lístky záhadně neztratily. Po vstupu do místnosti, kde se konala VH, byly tyto lístky u registračního stolku řádně zkontrolovány, mají-li všechny předepsané náležitosti, a delegát byl zaregistrován do presenční listiny pod příslušným číslem. Na delegační lístek bylo toto číslo vyznačeno a delegační lístek se tímto okamžikem stal zároveň hlasovacím a byl delegátovi VH s hlasem rozhodujícím za účelem pozdějšího hlasování navrácen zpět. To co delegáti v mnoha záběrech na pořízených fotografiích uveřejněných v médiích drží při hlasování v ruce, není cár papíru, ale právě údajně ztracený delegační resp. hlasovací lístek. Takže žádné záhadné zmizení, jak „Černý kos“ objevně uvádí, pouze administrativní řešení a běžný postup na VH.

Pan Pavlík se v dalších svých úvahách mylně domnívá, že nejde zpětně dohledat, který delegát jaký klub OFS zastupoval na VH. Právě dle existující presenční listiny, kde ke jménu klubu je přiřazeno jméno delegáta a jeho vlastnoruční podpis, dokazující přítomnost delegáta na VH. U celé registrační procedury byla přítomna paní Reimannová a pan Herda. Pan Pavlík tímto zpochybnil jejich práci a důvěryhodnost.
Dalším nesmyslným argumentem resp. názorem pana Pavlíka je to, že klub na VH nemůže zastupovat člověk, který není v klubu registrován nebo aby ve VV OFS seděl člověk, který není na našem okrese registrován vůbec. Registrace je vyžadována u hráčů, účastnících se soutěží v rámci ČMFS. Ne u funkcionářů. V klubech nejenom na našem okrese pracuje spousta funkcionářů, kteří jsou registrováni v jiných klubech mimo příslušný okres. Jako příklad uvedu sousední Kolín. Do VV OFS Kolín byl zvolen Lukáš Hartig. Pan Hartig je kmenovým hráčem Bohemians 1905 a „funkcionaří“ v Býchorech. Na Kolínsku s tímto nemá nikdo žádný problém. Asi nemají „svého“ Pavlíka.

Nevím, co vede pisatele Pavlíka k podávání dezinformace, za jaké kluby zvolení delegáti kandidovali, neboli dostali plnou moc jednat (hlasovat) jménem daného oddílu. Informace správná (odrážející realitu valné hromady) je následující: Martin Jansa kandidoval za Sedlec, Roman Kalaš za Nepoměřice, Miroslav Zvolánek za Malín, Karel Mikeš ml. za Tupadly, Luboš Tvrdík za Zbraslavice, Zdeněk Čáp za Kutnou Horu a Dušan Roubíček za Chotusice. Jako důkaz jsem Deníku poskytl „scan“ originálu mé vlastní delegačenky řádně zaregistrované pod číslem 11.

„Černý kos“ – Josef Pavlík vyzývá k probouzení dobrých vil fotbalu, dodržování etiky, fotbalové slušnosti a pravidel. Svá tvrzení o porušování těchto „standard“ má ovšem často podložené domněnkami a dezinformacemi, kterými čtenáře svých „glos“ uvádí v omyl.
Proč se dodržování legislativy ČMFS „Černý kos“ nedovolával v době, kdy existovaly jasné důkazy o nefunkčnosti a nekompetentnosti bývalého vedení fotbalového svazu, které vyvrcholilo veřejným vystoupením a odstoupením předsedy Revizní komise J. Sadílka na VH z března tohoto roku. Proč jeho „články“ a otevřené dopisy nezahltily okresní média v době (duben 2009), kdy VV OFS nesvolal mimořádnou VH na žádost nadpoloviční většiny klubů (24) se sídlem na okrese Kutná Hora tak, jak mu to ukládají řády (Stanovy ČMFS, čl. 16/bod 2). Proč nepoukázal způsobem sobě vlastním na fakt, že VH ze dne 17.6.2009 nebyla koncipována bývalým vedením OFS jako volební, přestože v průběhu jara odstoupili z VV OFS 2 jeho členové a dle řádů (Volební řád, čl. 11/bod 1) musí VV na nejbližší VH počet členů doplnit.
A takto bychom mohli pokračovat a vyjmenovat spoustu závažných okolností, které byly v rozporu s etikou, fotbalovou slušností a pravidly, které ovšem nechávaly Josefa Pavlíka klidným.
Možná mu stav věcí minulých vyhovoval a současná situace a změny, které nastaly po VH ze dne 17.6. 2009, jsou mu „proti srsti“.

Dušan Roubíček
Předseda OFS Kutná Hora

Autor: Ladislav Pospíšil

12.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Pošta ve Zbraslavicích dočasně omezí svůj provoz

AKTUALIZOVÁNO

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 16. do 22. října naposledy rozloučí se svými blízkými.

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Kolínsko - Stavidla rybníka Vavřinec na Kutnohorsku se jako už tradičně v podzimním období o víkendu 14. a 15. října otevřela a jindy klidný Vavřinecký potok, zvaný rovněž Výrovka, se změnil v dravou bystřinu.

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

Kolín /FOTOGALERIE/ - Několik hasičských jednotek nejen z Kolína, množství sanitek, jednotky státní i městské policie, třískot rozbitého skla a vyprošťování zraněných okny vlaku a následné rozmísťování dle závažnosti zranění, v jednom případě dokonce exitus. Tak to vypadalo ve středu odpoledne na kolínském nákladovém nádraží, kde zmíněné složky záchranného integrovaného systému asistovaly u vlakového neštěstí. 

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: Jan Třískala odpovídal na dotazy čtenářů

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku ve středu od 18 hodin odpovídal online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení