„Utkání hodnotím pozitivně," začal hrající trenér Zruče Michal Váňa a pokračoval: „Ne sice z naší strany, ale celkově. Byť je to jen o jednu soutěž výš, tak se mi líbí, že se hraje devadesát minut fotbal. V okrese jste vedli tři-nula a spousty lidí zápas přestal bavit. Tady se hrálo na plno devadesát minut za jakéhokoliv stavu."

Zruč vedla díky dvěma trefám stopera Jouzy 2:0, ale do přestávky vedení ztratila. „Zápas jsme začali dobře a v sedmé minutě jsme vedli dva nula, když se po dvou nádherných standardkách prosadil Ondra Jouza. Chtěli jsme hrát od půlky, důsledně bránit a hrát zataženě. Čekali jsme na soupeře, co předvede. Ukázala se však zkušenost Divišova. Soupeř zrychlil hru a dokázal vstřelit dva góly. Ten druhý padl těsně před přestávkou," vysvětlil Váňa.

V posledních dvaceti minutách pak Jiskra inkasovala ještě třikrát. „Do druhé půlky jsme chtěli jít s tím, že se hraje od nuly. Chtěli jsme zkusit něco podobného, jako v prvním poločase. Pak nás však srazil třetí gól, který padnul z penalty. Tomáš Cudlín nesmyslně obejmul ležícího hráče. Psychicky jsme byli dole. Čtvrtý gól jsme dostali z přímého kopu, kdy balon pomalu plachtil. Slepý a hluchý by si pro něj došel. Tomáš se ani nehnul a bylo to dva-čtyři. Pak už bylo vidět, že prohrajeme," hlesl domácí trenér.

Své hráče však Váňa pochválil: „Celkově naše hráče musím pochválit, že bojovali až do poslední minuty. Fotbal byl koukatelný a diváci nám zatleskali. Výsledek je na první zápas v I. B třídě krutý, ale Divišov je kvalitní soupeř a zaslouženě vyhrál. My jedeme dál a zbraně rozhodně neskládáme."

Zruč n. S. – Divišov 2:5 (2:2)Branky: 6. a 7. Jouza – 39. Marek Hanuš, 43. Pekárek, 69. Vávra, 75. Babický, 84. Janovský. Rozhodčí: Zdeněk – Kinčl, Kosina. ŽK: Z. Louda, Koudela – Campodonico, Marek Hanuš. Diváci: 75.

Zruč n. S.: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Viktora, Jelínek – Havel (59. M. Váňa), Janda, Petrů, Zeman (87. Šindelář) – Brahimi, Koudela (81. T. Louda). Hrající trenér Michal Váňa.

Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš (57. Vávra), Jíša, Janovský, Macháček, Vondráček, Pekárek, Lehán, Campodonico (70. Babický), Marek Hanuš (85. Blažíček), Hronek. Trenér Roman Sedlařík.