Pane Panenko, podruhé jste dorazil na turnaj O putovní pohár Hugo Meisla. Vracíte se do Kutné Hory rád?
Ano, do Kutné Hory se rád vracím. Akorát to má jednu stinnou stránku, že jsme zase o rok starší. (smích) To mi vždy připomene. Kutno Horu mám rád, protože je tu příjemné prostředí, mám tu několik kamarádů i manažera Jardu Němce. V Kutné Hoře mám také oblíbenou Optiku Müller, která mě vybavila perfektními brýlemi na čtení. Dneska jsem viděl i nádherný terén na fotbalovém hřišti.

Co říkáte na obsazení turnaje? Přijely dva zahraniční celky.
Jsou tu prakticky dvě domácí mužstva, což je dobrý základ. Letos se podařilo sehnat velmi atraktivní soupeře. Přijela juniorka Slovanu Bratislava a druhý tým Austrie Vídeň, což se nepodaří každému. Pořadatelé odvedli dobrou práci. Turnaj začíná získávat renomé.

Zápas jste si evidentně užíval. Gardu Kutné Hory jste porazili.
Přesně, hrálo se na parádním hřišti. Zápas jsme si užili. Padlo hodně branek, tak snad i diváci byli spokojení.

Jak často je soupeři vyzýván Tým Antonína Panenky?
Scházíme se v podstatě jako stará garda Bohemians. Během léta odehrajeme čtrnáct nebo patnáct utkání. To je takový základ. Když chceme utkání zatraktivnit, tak nám dnes přišel na pomoc herec Roman Skamene, zpěvák Standa Hložek, trenér Petr Rada, Karol Dobiáš, oba Hruškové nebo Jarda Němec.

A co ligový fotbal Bohemians 1905? Ligu jste v pátek začali porážkou 0:5 v Plzni, ale to asi není přímo váš soupeř nebo se pletu?
Důležité bude dělat body v Ďolíčku a proti soupeřům, kteří budou našimi přímými soupeři. To znamená celky, které budou hrát v dolní polovině tabulky. Nula pět je krutý výsledek, ale naprosto zasloužený. Myslím si, že bojovat by se mělo jinak.