SDo: Kutná Hora – Neratovice-Byškovice 2:1 (2:0)

close zoom_in

Domácí tým začal lépe. Výborný poslal za beky Trpišovského, ale ten poslal míč nad bránu hostí. Ve 21. minutě mohl otevřít skóre po chybě Bareše hostující Gabčo, jenže trefil pouze tyč Dastychovy brány. Blížila se půlhodina hry a utkání nabralo na obrátkách: Domácí Výborný šel sám na bránu a při střetu s brankářem stihl lobovat, balon však skončil na břevně a hostující gólman Fidrant uviděl červenou kartu! Přesilovku Sparta využila ve 31. minutě, kdy Nedvěd na levé straně zatáhl balon do šestnáctky, přihrál pod sebe na R. Menšíka a ten otevřel skóre – 1:0. Do přestávky se Kutnohorští trefili ještě jednou: Po centru Výborného dal krásný gól hlavou Koubek – 2:0.

Ačkoliv byli hosté v deseti, hráli ve druhé půli lépe než domácí. Ve 47. minutě se vytáhl domácí brankář Dastych, který vykopl samostatný únik Gabča. Na druhé straně se octil v podobné situaci Trpišovský, také ale zamířil do nohou Bureše. V 55. minutě byl v šanci Výborný, ovšem branku hostí o kousek minul. V závěru Neratovice Kutnou Horu semkly. Ryba překopl z malého vápna Dastychovu bránu, vzápětí už dobře chytajícího Dastycha překonal do šestnáctky proniknuvší Lemarie – 2:1.

Dastych může chytat i bez tréninku, ví Šváb

Trenér Kutné Hory Bohuslav Šváb zhodnotil vítězné utkání: „Na první poločas se dalo koukat, škoda že jsme ještě nějaké šance nedali. Druhá půle vypadala jako údržba, ale nebyla. V prvním poločase si kluci hrábli a pak nám chybělo asi štěstí, nebo klid v koncovce. Mohli jsme dát na tři nula a bylo po zápase. Nakonec zaplaťpánbůh dva jedna.“

V bráně se dobře uvedl navrátivší Jiří Dastych. „Jelikož máme zraněného brankáře, tak nám pomohl basketbalista Jirka Dastych. Předvedl, že by do brány mohl kdykoliv i bez tréninku,“ pochválil gólmana Bohuslav Šváb.
Branky: 31. R. Menšík, 45. Koubek - 90(+1). Lemarie. Rozhodčí: Novotný – Michal, Dolejš. ŽK: Výborný, Trpišovský, Nedvěd – Lemarie, Lelek, Kopejska. Diváci: 50.

Kutná Hora: Dastych – Kraus, Bareš, Poklop, Nedvěd – L. Menšík (81. Jahoda), Koubek, Pospíšil, R. Menšík – Výborný (86. Štefl), Trpišovský (60. Fedor). Trenér Bohuslav Šváb. Neratovice-Byškovice: Fidrant – Šonský (46. Havel), Vála, Volf, Lelek – Lemarie, Rubeš (46. Ryba), Šimandl, Kopejska – Gabčo (70. Toman), Šulc (30. Bureš).