Bílé Podolí je stále na nule. Čáslavské béčko zdolalo Jestřabí Lhotu

Bílé Podolí /FOTOGALERIE/ - Regionální derby mohli sledovat diváci v rámci 4. kola Prodiet I. B třídy skupiny C. Do Bílého Podolí totiž zavítali fotbalisté Hlízova. Kobylkám vstup do sezony nevyšel a před duelem s Hlízovem měly na kontě 0 bodů. Tak tomu zůstalo i nadále, jelikož Hlízov zvítězil 3:0.

18.9.2017

Hlízov si dojel do Bílého Podolí pro výhru 3:0.Foto: Deník / Procházka Adam

Jako první ohrozil branku domácích Židík, ale jeho střelu ze střední vzdálenosti Staš vyrazil. V 17. minutě se Šmidrkal protlačil přes obránce, ale ani on na domácího brankáře nevyzrál. Po půl hodině hry propadl trestný kop Linharta ke Křelinovi, který vrátil míč před branku, kde jej nasměroval do vlastní sítě Toman a Hlízov se ujal vedení. Hned po rozehrávce se míče zmocnil Tomíšek, dlouhým křížným pasem našel Výborného, který se následně uvolnil, ale jeho střelu zastavilo břevno.

Vstup do druhé půle měli lepší domácí, když nejprve nebezpečně hlavičkoval Švadlenka a chvíli po něm také Pulkert. Neproměněné šance domácích Hlízov potrestal, když se v 65. minutě trefil z trestného kopu Linhart. Definitivní rozhodnutí Hlízov přichystal na 71. minutu, kdy využil rychlého brejku. Šmidrkal vysunul Výborného, a ten střelou podél Staše upravil na konečných 3:0. Poté se pokusil Míška zaskočit dvakrát Špitálník, ale obě jeho střely hlízovský brankář vytěsnil. V 78. minutě ještě vyvezl míč hostující stoper Holík, posunul jej Šmidrkalovi, ale jeho nájezd na branku skončil střelou mimo tři tyče. V samotném závěru ještě Staš vykopl pokus Kvíčaly z velkého vápna.

Bílé Podolí se trápí. „Prohrát doma nula-tři je pro mě až nepochopitelný výsledek. Pomohli jsme tomu ale sami svými chybami. Dokonce jeden gól jsme si dali sami a myslím si, že ten gól rozhodl. Nedokázali jsme se dostat do gólových šancí. Jsme momentálně hodně dole. Je to i tím, že hráči moc nechodí trénovat a jinde než na hřišti se fotbal nenaučí," řekl po zápase trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb.

Hlízovu pomohla bouřka v kabině. „Jsem rád, že jsme konečně vyhráli za tři body. Zase jsme ale neproměnili nějaké šance. Pomohli nám domácí, kteří si dali první gól sami. Nicméně naše výhra je zasloužená, protože Bílé Podolí mělo asi dvě šance za stavu jedna-nula a dva-nula, kdy už hrálo vabank. Měli jsme zápas ve své moci," konstatoval trenér Hlízova David Linhart a dodal: „Jsem spokojený s bojovností a nasazením hráčů. V týdnu jsme se museli v kabině trochu seřvat, jelikož jsme více než rok neprohráli a už jsem pomalu očekával, kdy dostaneme příděl. Bouřka v kabině však přinesla své ovoce."

I. B třída skupina C

Bílé Podolí - Hlízov 0:3 ( 31. vlastní (Toman), 65. Linhart, 72. Výborný). Bílé Podolí: Staš - Kupka, Toman (84. Frčka), Šálený, M. Šváb - Špitálník, Netáhlo, Štoček (79. Jos. Fejfar), Pulkert - Vítek, T. Švadlenka. Trenér Bohuslav Šváb. Hlízov: Míšek - Tomíšek, Holík, Linhart, Navrátil - T. Šváb, Růžička, Židík (70. Kvíčala), Výborný (75. Čáp) - Šmidrkal, Luk. Křelina (65. Hanuš). Trenér David Linhart.

Tuchoraz - Tupadly 3:0 (14. Trnka, 26. Rybařík, 78. Klepal). Tupadly: Remeš – Pipek, Chvátal, Krajíček, Hošek – Kruml (46. Krajíček), Fuksa, Růžička, Císař – Koudelka, Smutný (72. Remeš). Trenér Stanislav Krajíček.

Čáslav B - Jestřabí Lhota 3:0 (19. Vocel, 44. Váňa, 57. Koubský). Čáslav B: Kovařík (46. Čermák) – Hurda, Richard, Růžička, Pavlík (63. Plíhal) – Ronovský, Jirků, Koubský, Vrána (63. Bilinkiewicz) – Váňa (70. Trekoval), Vocel. Trenér Jiří Antoš.

I. B třída skupina D

Kondrac - Kácov 2:1 po pen. (15. Sedláček - 90.+1 Petrů). Kácov: Císař (46. Štecher) – Toupal, Lapáček, Habal – Skiba (80. Zamrzla), Cettl – Vobecký (58. Albrecht), Linhart (67. Petrů), Filip (65. Psota) – Červeňák, Orsák. Trenér Kácova Václav Toupal.

Struhařov - Zruč n. S. 5:0 (22. Koblasa, 41. Zmek, 56. a 86. Veselý, 79. pok. kop Hroch). Cudlín – Louda, Jouza, Hájek, Kotek – Martinák (58. Váňa), Marcelo (80. Hirnyk), Viktora – Jelínek (71. Kovář), Zeman, Petrů. Trenér Michal Váňa.

Autor: Adam Procházka

18.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

ON-LINE: Jan Třískala odpovídal na dotazy čtenářů

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku ve středu od 18 hodin odpovídal online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

OBRAZEM: Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím

Zruč nad Sázavou - Základní škola ve Zruči nad Sázavou zahájila ve spolupráci s organizací Život 90 pro seniory pokračovací kurz práce na počítači. Přihlásilo se deset zájemců.

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Okresní fotbalové výsledky mládeže: kontumace utkání mladších žáků

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tradiční výsledkový servis mládežnické kopané z uplynulého víkendu. Nechybí ani střelci branek.