Dařilo se také Hlízovu, který se po výhře 4:0 v Ostré dostal na první místo. Dva body vybojovala také Čáslav B, který na penalty zdolala Tuchoraz a je třetí. Ve skupině D drží první příčku Kácov, který zvítězil 1:0 v Teplýšovicích. Zruč nad Sázavou prohrála 2:4 v Kondraci, kde ji čtyřmi góly sestřelil domácí kapitán Pavlíček.

Bílé Podolí rozhodlo derby s tupadelským Starem v úvodu utkání. „Podařilo se nám dobře vstoupit do zápasu, když jsme hned ve druhé minutě šli do vedení. V osmé minutě to bylo dva-nula a o další tři minuty později uzavřel Špitálník svůj hattrick. Ve čtrnácté minutě přidal Jelínek čtvrtý gól a bylo de facto po zápase. První poločas snesl z naší strany hodně vysoké měřítko. Konečně jsme pořádně vystřelili na branku a potvrdilo se, že když se střílí, tak padají góly," uvedl trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb.Jeho tým se dostal díky výhře z posledního místa, kam poslal právě Tupadly. „Musíme nyní koukat sami na sebe. Čeká nás zápas v Jestřabí Lhotě a doufám, že nám vítězství nad Tupadly pomůže k tomu, abychom podali dobrý výkon i tam. Naše výkony se ale moc neliší. Tentokrát se nám ale podařilo nastřílet góly. Do této doby jsme byli neproduktivní," konstatoval Šváb a dodal: „Proti Tupadlům do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo a i hra potom vypadá jinak. Druhý poločas už nebyl takový. Hrálo se hodně nahoru dolů a moc jsme toho nepředvedli. Bylo to ale asi už i o hlavách hráčů, kteří věděli, že je to pět-jedna a je víceméně rozhodnuto."

Tupadelský kouč Stanislav Krajíček těžko hledal po zápase slova. „Během deseti minut bylo úplně po zápase. V šatně jsme si řekli, co chceme hrát, ale hráli jsme absolutní opak," kroutil hlavou trenér Staru Tupadly Stanislav Krajíček a navázal: „Nemohlo to jinak dopadnout. Hráli jsme bez důrazu, profesorsky, a tak se fotbal hrát nedá. Dokud nebudeme hrát důrazně a bojovat jeden za druhého, tak to prostě nepůjde."

Star se probral až ve chvíli, kdy prohrával 0:5. „První náš gól dal po centru Fuksy hlavou Čmakal ještě v první půli, ale další přišel až v závěru, kdy vybojoval míč Daru, přihrál Čmakalovi, a ten snížil na konečných dva-pět. Měli jsme pak ještě dvě šance, jmenovitě Fuksa s Růžičkou, ale gól z toho bohužel nebyl. To už bylo ale v závěru a jak jsem řekl, takto hrát nemůžeme," zdůraznil Krajíček.

I. B třída, skupina C

Bílé Podolí - Tupadly 5:2 (2., 8. a 11. Špitálník, 14. Jelínek, 37. Weinlich - 38. a 87. Čmakal). Bílé Podolí: Staš - Kupka, Toman, Šálený, Šváb - Špitálník (80. Štoček), Čakovský, Fejfar, Pulkert (65. Netáhlo) - Weinlich (58. Vítek), Jelínek. Trenér Bohuslav Šváb. Tupadly: Potměšil - V. Pipek, Chvátal, R. Krajíček (39. Hašek), Horák (46. Janeček) - Růžička, Čmakal, Fuksa, Vančura - Daru, Císař. Trenér Stanislav Krajíček.

Ostrá B - Hlízov 0:4 (45. a 53. Maxa, 50. Linhart, 64. vlastní (Vojtěch)). Hlízov: Míšek – Výborný, Linhart, Holík, Hanuš – Šváb, Židík, Růžička (81. Čáp), Kvíčala (70. Navrátil) – Maxa, Šmidrkal (82. Kašpar). Trenér David Linhart.

Čáslav B - Tuchoraz 4:3 po pen. (50. Vrána, 53. a 89. pok. kop Váňa – 23., 64. a 86. pok. kop Rybařík). Čáslav B: Čermák – Hurda, Váňa, Richard, Lebduška – Trekoval, Jirků, Koubský, Bilinkiewicz (46. Fuxa) – Vrána, Ronovský (46. Pavlík). Trenér Jakub Svoboda.

I. B třída, skupina D

Teplýšovice - Kácov 0:1 (65. Vlasák). Kácov: Štechr – Toupal, Lapáček, Habal – Skiba, Cettl – Filip (69. Psota), Petrů (80. Zamrzla), Linhart (82. Brýl) – Červeňák, Vlasák. Trenér Václav Toupal.

Kondrac - Zruč nad Sázavou 4:2 (9., 51., 64. a 71. Pavlíček - 17. pok. kop Zeman, 78. Viktora). Zruč n. S.: Cudlín - Louda (75. Kotek), Jouza, Viktora, Hájek - Váňa (62. Bareš), Petrů, Martinák, Havel (47. Hirnyk) - Zeman, Kovář. Trenér Michal Váňa.