„Z našeho pohledu šlo o utkání, ve kterém byly pro nás tři body naprostou povinností. Těžký, podmáčený terén se hodně podepsal na průběhu utkání. Hosté přijeli pravděpodobně s tím, že budou chtít ubránit co nejlepší výsledek. Přesto jsme si do patnácté minuty vytvořili tři šance, ale neproměnili jsme je," uvedl na úvod hodnocení vedoucí mužstva Bílého Podolí Petr Heřmánek.

Kobylky vstřelily sedm branek. „Hra byla v prvním poločase na jednu bránu. Soupeř nás ohrozil jen jednou. Nám se dlouho nedařilo skórovat, to se nám povedlo až po půlhodině hry, kdy vstřelil branku Tomáš Švadlenka. Chvíli na to přidal dva góly Libor Jelínek," vyjmenoval gólové situace Petr Heřmánek a navázal: „Po přestávce byla hra víceméně stejná, tedy na branku soupeře a my mohli zvyšovat svůj náskok. Nakonec jsme nastříleli další čtyři góly. Nejprve se v šedesáté šesté minutě, po řadě neproměněných šancí, prosadil konečně Karel Weinlich. Tentýž hráč přidal následně i náš pátý gól. Dvanáct minut před koncem navýšil na šest-nula Tomáš Švadlenka a definitivní podobu výsledku dal v nastaveném čase znovu Weinlich."

Do hry a posléze do branky se dostal Bohuslav Šváb. „Jak jsem již zmínil, tyto tři body byly pro nás povinností a jsme za výhru rádi. Nicméně trápí nás to, že se nám na konci prvního poločasu zranil hrotový hráč, Libor Jelínek, kterého tak musel nahradit Bohuslav Šváb, který byl jedinou variantou na střídání vzhledem k souběhu zápasu s naším B-mužstvem, které hrálo na Kaňku," konstatoval Petr Heřmánek a na závěr dodal: „Bohužel si po hodině hry obnovil zranění kolene náš brankář Filip Červinka a Bohuslav Šváb se místo něho posunul do branky. Zápas jsme dohrávali tedy v deseti, ale zvládli jsme to a děkuji hráčům za přístup a za to, jak zápas zvládli."

Bílé Podolí – Břežany II 7:0 (3:0)Branky: 30. a 78. T. Švadlenka, 35. a 37. Jelínek, 66., 73. a 90.(+2) Weinlich. Rozhodčí: Novotný - Zoufalý, Šafránek. ŽK: Trejbal, Pikner (oba Břežany II). Diváci: 30. Bílé Podolí: Červinka - Toman, Šálený, M. Šváb, Svoboda - Fejfar, Štoček, Hájek, Švadlenka - Weinlich, Jelínek (46. B. Šváb). Tým vedl Luboš Štoček. Břežany II: Zeman - Karban, Menšík, Trejbal, Pikner - Svoboda, Nezbeda, Dolejš, Štolc - Jedlička (74. Bárta), Stejskal. Trenér Jiří Bárta.

Adam Procházka