Zeleneč – Kutná Hora 0:1 (0:1)

„Nám se nepovedli poslední tři utkání venku, odehráli jsme je velmi špatně,“ začal s hodnocením trenér Kutné Hory Radim Truksa a pokračoval: „Dnes jsme změnili taktiku a bylo to úplně něco jiného.“ Spartě pomohl rychlý gól. „Dostali jsme se brzo do vedení, když se trefil v devatenácté minutě Radovan Klička po dlouhém autu do vápna. Celý první poločas jsme hráli velmi dobře – bojovali jsme, vytvářeli si šance,“ vyjmenoval trenér.

„Druhý poločas jsme se soustředili, abychom nedostali branku. Gól jsme už dát nepotřebovali a uhráli jsme to vzadu na nulu,“ uvedl spokojený Truksa.

Trenéra jistě potěšila hra defenzívy. Tým nedostal gól. „Hráli jsme víc zezadu, což nám sedlo. Musím říct, že všichni dnes makali na doraz. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout Radovana Kličku, který se u gólu zranil a zápas dohrál až do osmdesáté čtvrté minuty. I když nemohl, tak tam lezl po čtyřech a makal do konce,“ chválil Radim Truksa a upřesnil: „Měl naražená žebra.“

Branky: 19. Klička. Kutná Hora: Vavřina – Skokan, Tomíšek, Doležal, Linhart – Klička (84. T. Šváb) – M. Šváb, J. Růžička, J. Vančura, Kozel (89. Hačka) – Luňáček (74. Vodička). Trenér Radim Truksa.


Bakov n. J. – Čáslav B 1:0 (0:0)

„Nemám co hodnotit, protože jsme podali slabý výkon,“ zlobil se čáslavský trenér Jiří Antoš. „Byl to asi náš nejhorší zápas na jaře,“ přiznal trenér, kterému chybělo několik hráčů: „Nominaci jsme doplnili o hráče z áčka a dorostu, ale utkání se dneska nepovedlo nikomu. Soupeř vyhrál, přestože neměl šance. Gól jsme jim darovali po veliké chybě v šedesáté minutě.“

Přeci jen si Zenit B vytvořil v závěru tlak. „Druhý poločas, po obdržené brance, jsme se zvedli, jenže kromě standardek a pár střel jsme si žádnou šanci nevypracovali. Kdyby utkání skončilo bezbrankovou remízou, bylo by to asi spravedlivé,“ zapřemýšlel Antoš.

O víkendu by měli Čáslavští v Rožďalovicích vyhrát? „Samozřejmě, jedeme k poslednímu týmu. Kde jinde bychom měli chtít vyhrát,“ dodal Jiří Antoš.

Čáslav B: Potměšil – Brudný, Hejný, Váňa, Svoboda – Tomíšek (60. Vajgl), Voj. Vondra (75. Zadina), Haniak, Pacák – Matoušek (75. Král), Krupička. Trenér Jiří Antoš.


Týnec n. S. – Uhlířské Janovice 3:0 (2:0)

Uhlířskojanovický trenér Josef Bohatec to svým hráčům po utkání nandal: „Výkon, který jsme předvedli, by na I. A třídu nestačil proti žádnému soupeři. Hráli jsme špatně a přispěli jsme k výsledku. Nakonec jsme těch branek mohli dostat šest nebo sedm. Pokud se nebude hrát srdíčkem a zápas se neodjezdí po zadku, tak se žádný výsledek neudělá. Za posledních šest kol to bylo trapné utkání. Zklamalo mě to.“

Uhlířské Janovice: Verner – Blecha (65. M. Jelínek), T. Kulhánek, Novotný, Strnad – Churavý, L. Bohatec, Wolf, M. Kulhánek (46. V. Vančura) – Stoupa, R. Špitálník. Trenér Josef Bohatec.